Renault Austral odhalil zcela digitální interiér. Ukrývá i dvě technické zajímavosti

Nový Renault Austral nám automobilka dávkuje postupně. Po představení zamaskované karoserie nás nechá nahlédnout do interiéru.

Renault si příchod nového nástupce modelu Kadjar náležitě vychutnává. Novinka nesoucí název Austral se již veřejnosti ukázala v maskované podobě. Nyní nás automobilka nechala nahlédnout do interiéru.

Na první pohled je patrná nová architektura uspořádání, kterou Renault prezentoval na Méganu E-Tech Electric. Veškeré jízdní údaje se zobrazují řidiči na digitálním přístrojovém panelu, který opticky navazuje na lomenou dotykovou obrazovku multimediálního zařízení s velkorysou úhlopříčkou 24,3 palce. Výrazné usnadnění obsluhy přinese nové prostředí, kde na obsluhu 90 % funkcí postačí dvě kliknutí. Systém OpenR Link je plně kompatibilní s rozhraním Android Auto a Apple CarPlay a bude zahrnovat také mapy i vyhledávání od Googlu.  

O praktickou stránku věci se stará velké množství odkládacích prostor s celkovou kapacitou 30 litrů. Zajímavou novinkou ze světa MPV je podélně posuvná zadní lavice. Po sklopení zadních sedadel bude u vyšších výbav možné je elektricky opět narovnat do původní polohy. Dalším pozoruhodným detailem je chybějící tunel v zadní části. Možná se tak dočkáme úplně rovné zadní podlahy, což by bylo u vozu vybaveného spalovacím motorem nezvyklé.

Renault dále prozradil, že Austral bude dodáván výhradně s elektrifikovanými pohony, z nichž většina bude nová. Konkrétně zmínil mild-hybridní 1.3 TCe a 1.2 TCe 48V. Obě jednotky nabídnou velmi nízké emise od 105 g CO2/km a maximální výkon až 200 koní.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (1) Další článek: TEST BMW M440i xDrive Gran Coupé: Podmírák? Kdepak, téměř skvělé juniorské eMko!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz