Renault Arkana už oficiálně. Stylové SUV kupé za lidovou cenu vypadá skvěle

Lidové BMW X4 je konečně tady. První na řadě je ale ruský trh, kde se očekává nejvějtší odbyt. My ostatní si musíme ještě chvíli počkat.

Když se v loňském roce veřejnosti na moskevském autosalonu poprvé představil nový Renault Arkana, způsobil celkem pozdvižení. Myšlenka SUV-kupé, které se nepohybuje v prémiovém segmentu, ale dá se koupit za normální peníze, byla podle všeho dobrý nápad, protože o vůz byl zájem a nyní půjde opravdu do výroby.

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Výsledný produkt pak nabídne dostupnější alternativu k vozům, jako BMW X4 nebo Mercedes-Benz GLC Coupé. Podle fotografií interiéru ale soudíme, že si Renault dovolí možná i trochu odvážnější cenovou politiku. Vypadá totiž překvapivě dobře!

Osmipalcový infotainment, vyhřívaná sedadla, parkovací kamera nebo automatická klimatizace. To vše Arkana nabídne, samozřejmě v závislosti na zvolené výbavě. Zavazadlový prostor pak má objem 508 litrů a 1333 litrů dostanete po sklopení zadních sedadel.

Prvním trhem, kde se dostupné SUV kupé bude prodávat, se stane Rusko. Ostatní pak budou následovat. Pro Rusko bude vůz důležitý i v tom, že zde bude mít premiéru nám už dobře známý motor 1.3 TCe. Standardně jsou poháněná přední kola, čtyřkolka bude za příplatek.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Arkana startuje v Rusku s edicí Edition One, která zahrnuje komplet LED světlomety, nebo třeba dvoubarevné disky kol, které jsou speciálně navrženy pro tento model. V přepočtu vyjde na něco málo přes půl milionu korun. 

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků