Renault Arkana už oficiálně. Stylové SUV kupé za lidovou cenu vypadá skvěle

Lidové BMW X4 je konečně tady. První na řadě je ale ruský trh, kde se očekává nejvějtší odbyt. My ostatní si musíme ještě chvíli počkat.

Když se v loňském roce veřejnosti na moskevském autosalonu poprvé představil nový Renault Arkana, způsobil celkem pozdvižení. Myšlenka SUV-kupé, které se nepohybuje v prémiovém segmentu, ale dá se koupit za normální peníze, byla podle všeho dobrý nápad, protože o vůz byl zájem a nyní půjde opravdu do výroby.

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Výsledný produkt pak nabídne dostupnější alternativu k vozům, jako BMW X4 nebo Mercedes-Benz GLC Coupé. Podle fotografií interiéru ale soudíme, že si Renault dovolí možná i trochu odvážnější cenovou politiku. Vypadá totiž překvapivě dobře!

Osmipalcový infotainment, vyhřívaná sedadla, parkovací kamera nebo automatická klimatizace. To vše Arkana nabídne, samozřejmě v závislosti na zvolené výbavě. Zavazadlový prostor pak má objem 508 litrů a 1333 litrů dostanete po sklopení zadních sedadel.

Prvním trhem, kde se dostupné SUV kupé bude prodávat, se stane Rusko. Ostatní pak budou následovat. Pro Rusko bude vůz důležitý i v tom, že zde bude mít premiéru nám už dobře známý motor 1.3 TCe. Standardně jsou poháněná přední kola, čtyřkolka bude za příplatek.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Arkana startuje v Rusku s edicí Edition One, která zahrnuje komplet LED světlomety, nebo třeba dvoubarevné disky kol, které jsou speciálně navrženy pro tento model. V přepočtu vyjde na něco málo přes půl milionu korun. 

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 48 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků