Renault Arkana už oficiálně. Stylové SUV kupé za lidovou cenu vypadá skvěle

Lidové BMW X4 je konečně tady. První na řadě je ale ruský trh, kde se očekává nejvějtší odbyt. My ostatní si musíme ještě chvíli počkat.

Když se v loňském roce veřejnosti na moskevském autosalonu poprvé představil nový Renault Arkana, způsobil celkem pozdvižení. Myšlenka SUV-kupé, které se nepohybuje v prémiovém segmentu, ale dá se koupit za normální peníze, byla podle všeho dobrý nápad, protože o vůz byl zájem a nyní půjde opravdu do výroby.

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

Výsledný produkt pak nabídne dostupnější alternativu k vozům, jako BMW X4 nebo Mercedes-Benz GLC Coupé. Podle fotografií interiéru ale soudíme, že si Renault dovolí možná i trochu odvážnější cenovou politiku. Vypadá totiž překvapivě dobře!

Osmipalcový infotainment, vyhřívaná sedadla, parkovací kamera nebo automatická klimatizace. To vše Arkana nabídne, samozřejmě v závislosti na zvolené výbavě. Zavazadlový prostor pak má objem 508 litrů a 1333 litrů dostanete po sklopení zadních sedadel.

Prvním trhem, kde se dostupné SUV kupé bude prodávat, se stane Rusko. Ostatní pak budou následovat. Pro Rusko bude vůz důležitý i v tom, že zde bude mít premiéru nám už dobře známý motor 1.3 TCe. Standardně jsou poháněná přední kola, čtyřkolka bude za příplatek.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Arkana startuje v Rusku s edicí Edition One, která zahrnuje komplet LED světlomety, nebo třeba dvoubarevné disky kol, které jsou speciálně navrženy pro tento model. V přepočtu vyjde na něco málo přes půl milionu korun. 

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků