Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

První SUV-kupé skupiny Renault se zatím ukázalo pouze jako showcar. Výrobě vozu nic nebrání, v závislosti na zájmu zákazníků navíc může vznikat i v továrně AvtoVAZ v Togliatti.

Na dlouhou dobu pravděpodobně nejstylovější Renault se ukázal loni na autosalonu v Moskvě. Přestože vypadal „sériově“, ve skutečnosti šlo o showcar velmi blízký produkční podobě. Zřejmě nikdo nečeká, že by se před oficiálním spuštěním výroby nějak zásadně změnil (snad jenom vnější zpětná zrcátka by si zasloužil větší), a sedět by měly také rozměry karoserie s délkou 4,54 metru, šířkou 1,8 metru a výškou 1,57 metru.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Renault už loni potvrdil, že se vůz začne prodávat v letošním roce, a jak se zdá, jeho čas se blíží. Podle informací RNews.cz se nyní pracuje na přípravě výroby a prodeje s tím, že výrobu obstará továrna Renaultu v Moskvě. Svět se nicméně do SUV-kupé zbláznil a je možné, že poptávka natolik převýší nabídku, že jedna fabrika nebude stačit. V takovém případě se podle RNews.cz výroba rozšíří také do továrny AvtoVAZu v Togliatti.

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Sériový Renault Arkana bude využívat stejnou platformu jako druhá generace Dusteru. Bude mít i pohon 4x4, podle RNews.cz dokonce u obou nabízených motorů. Těmi budou jedna-šestka SCe (84 kW) kombinovaná s manuální i automatickou převodovkou, a třináctistovka TCe (110 kW), kterou můžete znát už z našich redakčních testů.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Nový motor a platforma Dusteru jsou však jedny z mála hlavních prvků, které Renault Arkana pojí s trhem střední Evropy. Arkana se sem totiž nepodívá, přestože by si jistě našla řadu zájemců. O vůz podobného ražení však podle RNews.cz ochuzeni nebudeme. Zhruba za tři roky by k nám totiž mělo dorazit SUV-kupé na bázi druhé generace Capturu.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků