Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

První SUV-kupé skupiny Renault se zatím ukázalo pouze jako showcar. Výrobě vozu nic nebrání, v závislosti na zájmu zákazníků navíc může vznikat i v továrně AvtoVAZ v Togliatti.

Na dlouhou dobu pravděpodobně nejstylovější Renault se ukázal loni na autosalonu v Moskvě. Přestože vypadal „sériově“, ve skutečnosti šlo o showcar velmi blízký produkční podobě. Zřejmě nikdo nečeká, že by se před oficiálním spuštěním výroby nějak zásadně změnil (snad jenom vnější zpětná zrcátka by si zasloužil větší), a sedět by měly také rozměry karoserie s délkou 4,54 metru, šířkou 1,8 metru a výškou 1,57 metru.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Renault už loni potvrdil, že se vůz začne prodávat v letošním roce, a jak se zdá, jeho čas se blíží. Podle informací RNews.cz se nyní pracuje na přípravě výroby a prodeje s tím, že výrobu obstará továrna Renaultu v Moskvě. Svět se nicméně do SUV-kupé zbláznil a je možné, že poptávka natolik převýší nabídku, že jedna fabrika nebude stačit. V takovém případě se podle RNews.cz výroba rozšíří také do továrny AvtoVAZu v Togliatti.

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Sériový Renault Arkana bude využívat stejnou platformu jako druhá generace Dusteru. Bude mít i pohon 4x4, podle RNews.cz dokonce u obou nabízených motorů. Těmi budou jedna-šestka SCe (84 kW) kombinovaná s manuální i automatickou převodovkou, a třináctistovka TCe (110 kW), kterou můžete znát už z našich redakčních testů.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Nový motor a platforma Dusteru jsou však jedny z mála hlavních prvků, které Renault Arkana pojí s trhem střední Evropy. Arkana se sem totiž nepodívá, přestože by si jistě našla řadu zájemců. O vůz podobného ražení však podle RNews.cz ochuzeni nebudeme. Zhruba za tři roky by k nám totiž mělo dorazit SUV-kupé na bázi druhé generace Capturu.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků