Renault Arkana jde do výroby! Stylový Duster může vznikat i v továrně Lady

První SUV-kupé skupiny Renault se zatím ukázalo pouze jako showcar. Výrobě vozu nic nebrání, v závislosti na zájmu zákazníků navíc může vznikat i v továrně AvtoVAZ v Togliatti.

Na dlouhou dobu pravděpodobně nejstylovější Renault se ukázal loni na autosalonu v Moskvě. Přestože vypadal „sériově“, ve skutečnosti šlo o showcar velmi blízký produkční podobě. Zřejmě nikdo nečeká, že by se před oficiálním spuštěním výroby nějak zásadně změnil (snad jenom vnější zpětná zrcátka by si zasloužil větší), a sedět by měly také rozměry karoserie s délkou 4,54 metru, šířkou 1,8 metru a výškou 1,57 metru.

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Dacie s logem Renault končí. Důvodem může být i nová Arkana

Renault už loni potvrdil, že se vůz začne prodávat v letošním roce, a jak se zdá, jeho čas se blíží. Podle informací RNews.cz se nyní pracuje na přípravě výroby a prodeje s tím, že výrobu obstará továrna Renaultu v Moskvě. Svět se nicméně do SUV-kupé zbláznil a je možné, že poptávka natolik převýší nabídku, že jedna fabrika nebude stačit. V takovém případě se podle RNews.cz výroba rozšíří také do továrny AvtoVAZu v Togliatti.

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Sériový Renault Arkana bude využívat stejnou platformu jako druhá generace Dusteru. Bude mít i pohon 4x4, podle RNews.cz dokonce u obou nabízených motorů. Těmi budou jedna-šestka SCe (84 kW) kombinovaná s manuální i automatickou převodovkou, a třináctistovka TCe (110 kW), kterou můžete znát už z našich redakčních testů.

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Renault Arkana odhalen! Jak se vám líbí lidové BMW X6?

Nový motor a platforma Dusteru jsou však jedny z mála hlavních prvků, které Renault Arkana pojí s trhem střední Evropy. Arkana se sem totiž nepodívá, přestože by si jistě našla řadu zájemců. O vůz podobného ražení však podle RNews.cz ochuzeni nebudeme. Zhruba za tři roky by k nám totiž mělo dorazit SUV-kupé na bázi druhé generace Capturu.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 59 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků