Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

Renault se rozhodl modernizovat svůj pick-up Alaskan. Především se soustředil na vylepšení techniky uvnitř a zlepšení schopností užitkového modelu.

Exteriér modernizovaného Renaultu Alaskan, který stále technicky vychází z Nissanu Navara, není třeba řešit, jelikož zde se automobilka na novinky skoro nesoustředila. Hlavní je zmínit, že úpravy se týkají hlavně podvozku, nabídky motorů a konektivity uvnitř.

Díky nové víceprvkové zadní nápravě se zvýšila nosnost až o 146 kg vůči předchozí verzi, tudíž je nyní užitečné zatížení vozu na hodnotě 1,1 tuny. Nadále přitom lze tahat přívěsy o hmotnosti až 3,5 tuny. Mimo tyto výhody má nová náprava zajistit i vyšší jízdní komfort a redukovat nežádoucí vibrace.

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Standardně dostává evropská verze Alaskanu také zadní kotoučové brzdy a systém automatického krizového brzdění (AEB). V nabídce se objevují i nová 17palcová litá kola, přičemž větší 18palcové disky jsou za příplatek.  

Přeplňovaný naftový čtyřválec o objemu 2,3 litru obdržel vyladění hlavně v rámci splnění posledních emisních norem. Stále ovšem bude motorizace k mání ve dvou úrovních výkonu – 120 kW (163 koní) či 140 kW (190 koní). Výkonnější specifikace si přitom polepšila na točivý moment 425 N.m (nárůst o 22 N.m) a dále bude volitelně dostupná se sedmistupňovým automatem.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Uvnitř byl Alaskan dovybaven novým infotainment systémem z posledních modelů Renaultu, který podporuje konektivitu s Android Auto a Apple CarPlay, je propojen s kamerovým systémem v rozsahu 360 stupňů okolo vozu a dostává i nový systém pro připojení přívěsu. Několika změn se měl nakonec dočkat i asistent pro sjíždění z kopce a rozjezd do kopce.  

Modernizovaný Renault Alaskan se objeví na trhu Evropy na podzim letošního roku. Upraveného ceníku se dočkáme krátce před samotným uvedením.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků