Renault Alaskan prošel modernizací. Nyní uveze těžší náklad a uvnitř jde s dobou

Renault se rozhodl modernizovat svůj pick-up Alaskan. Především se soustředil na vylepšení techniky uvnitř a zlepšení schopností užitkového modelu.

Exteriér modernizovaného Renaultu Alaskan, který stále technicky vychází z Nissanu Navara, není třeba řešit, jelikož zde se automobilka na novinky skoro nesoustředila. Hlavní je zmínit, že úpravy se týkají hlavně podvozku, nabídky motorů a konektivity uvnitř.

Díky nové víceprvkové zadní nápravě se zvýšila nosnost až o 146 kg vůči předchozí verzi, tudíž je nyní užitečné zatížení vozu na hodnotě 1,1 tuny. Nadále přitom lze tahat přívěsy o hmotnosti až 3,5 tuny. Mimo tyto výhody má nová náprava zajistit i vyšší jízdní komfort a redukovat nežádoucí vibrace.

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Standardně dostává evropská verze Alaskanu také zadní kotoučové brzdy a systém automatického krizového brzdění (AEB). V nabídce se objevují i nová 17palcová litá kola, přičemž větší 18palcové disky jsou za příplatek.  

Přeplňovaný naftový čtyřválec o objemu 2,3 litru obdržel vyladění hlavně v rámci splnění posledních emisních norem. Stále ovšem bude motorizace k mání ve dvou úrovních výkonu – 120 kW (163 koní) či 140 kW (190 koní). Výkonnější specifikace si přitom polepšila na točivý moment 425 N.m (nárůst o 22 N.m) a dále bude volitelně dostupná se sedmistupňovým automatem.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Uvnitř byl Alaskan dovybaven novým infotainment systémem z posledních modelů Renaultu, který podporuje konektivitu s Android Auto a Apple CarPlay, je propojen s kamerovým systémem v rozsahu 360 stupňů okolo vozu a dostává i nový systém pro připojení přívěsu. Několika změn se měl nakonec dočkat i asistent pro sjíždění z kopce a rozjezd do kopce.  

Modernizovaný Renault Alaskan se objeví na trhu Evropy na podzim letošního roku. Upraveného ceníku se dočkáme krátce před samotným uvedením.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků