Renault a AvtoVAZ: hledali se, až se našli

Zdá se, že stagnující ruská automobilka AvtoVAZ konečně nalezla svého životního partnera. Její zástupci zřejmě v nejbližší době podepíší smlouvu s francouzským Renaultem, což by z tohoto státního podniku mohlo učinit třetí největší automobilku na světě. Renault včetně svých partnerských organizací Nissan, Dacia či Samsung produkují ročně vozy v číslech blížících se sedmi milionům, což by mělo stačit k tomu trumfnout Ford. Renault tak zřejmě přehrál své konkurenty v otázce partnerství s továrnou AvtoVAZ, firmy General Motors, Fiat a Magna.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Podle Carlose Ghosna z vedení Renaultu vstoupí do AvtoVAZ nákupem čtvrtinového podílu. Ten zároveň oznámil meziroční nárůst výroby o 2,1% a předpoklad, že by měl být splněn poměrně velkorysý čtyřletý plán. A to i přesto, že prognózy na letošní rok nejsou z makroekonomického hlediska nijak příznivé. Navíc se vzhledem k daňovým změnám očekává pokles zájmu o vozy na horní hranici střední třídy, což by mohl být problém pro právě zaváděnou novou Lagunu. Na to reagovala běžící výroba v továrně Sandouville, která zrušila třetí směnu. I přes omezení výroby Laguny v jejím samém počátku však Ghosn předpokládá, že se tato modelová řada v Evropě usadí na třetí příčce ve svém segmentu, k čemuž by mělo přispět brzké uvedení variant kombi a kupé.
 
Příští rok zahájí Renault s pomocí bateriových systémů Nissan vývoj pokrokového elektromobilu, jenž by se měl na evropské trhy dostat v roce 2012. Zároveň pokračují práce na voze s pohonem palivovými články.    
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků