Renault pracuje na nové generaci Twinga. Design konceptu si lidé navrhnou sami v jednoduchých editorech

Renault využívá umělou inteligenci pro zapojení veřejnosti do vývoje nového Twinga. Nový design vytvoří na základě zveřejněných návrhů se speciálním hashtagem.

Při vývoji nových modelů má velkou váhu zpětná vazba zákazníků. Například Ram během vývoje elektrického pick-upu vytvořil vlastní webové stránky, kde současní i potenciální majitelé mohli s automobilkou diskutovat různorodá řešení. Renault se rozhodl jít podobnou cestou při návrhu konceptu nového Twinga, které letos slaví úžasných 30 let. 

V rámci digitalizace a rozmachu umělé inteligence, která je jedním z koníčků automobilky, dává Renault veřejnosti daleko větší prostor. Malý městský hatchback totiž v každém majiteli evokuje něco jiného. Někdo si cení malých rozměrů a agilní jízdy, pro jiného zase hraje důležitou roli barevnost a nápadný design.  

Nová kampaň pod heslem „à vous d'inventer la vie qui va avec“ (vytvoř život, který k němu patří), umožňuje vytvořit si nástupce Twinga dle vlastních představ pomocí umělé inteligence. Výsledná studie pak bude přímo vycházet z vytvořených návrhů. S nadsázkou lze říct, že nové Twingo si stvoří lidé sami. Otázkou zůstává, jestli budou mít vliv i na druh pohonu, jelikož městský vůz je poslední roky pouze elektromobilem. 

V období od 1. února do 31.března budou zájemcům k dispozici snadno dostupné generativní nástroje, využívající umělou inteligenci (Midjourney, Stable Diffusion a Dall-E). Není třeba být zběhlým grafikem, protože tvorba probíhá automaticky na základě zadávání slov. Aby návrh automobilka zaregistrovala, stačí jej pouze zveřejnit na preferované sociální síti a označit hashtagem #ReinventTwingo. Pro Renault je to zajímavá mediální kampaň přinášející další zkušenosti s umělou inteligencí. Tu například značka využívá ve svých závodech pro kontrolu kvality přímo na linkách.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (2) Další článek: I elektrický obyťnák může mít pořádné rozměry. Koncept na Fordu E-Transit vydrží sedm dní bez externího napájení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,