Rekordní Peugeot 208 T16 a Sébastien Loeb opět v akci. Tohle můžeme sledovat neustále

Koukat se na francouzského mistra za volantem jeho rekordního Peugeotu 208 T16 se ani po několika letech neomrzí. Speciál je navíc dodnes využíván na různých akcích.

Francouzské rallyové legendě už sice rekordní čas na hoře Pikes Peak nepatří, to ovšem neznamená, že čas od času nevytáhne mezi lidi monstrum, se kterým se v roce 2013 dostal na její vrchol. Peugeot 208 T16 Pikes Peak tak Sébastien Loeb ukázal třeba divákům na jednom z vrchařských závodů ve Francii. A samozřejmě se jednalo o úžasnou podívanou.

Devítinásobný mistr světa v rallye speciál 208 T16 v současnosti vlastní v rámci soukromého závodního týmu. Namísto zavření v garáži jej ovšem pravidelně ukazuje na různých akcích. Záběry z loňského setkání Montée des Lègendes dokazují, že nemusí jít zrovna o Pikes Peak a „mimozemšťan“ Loeb prostě jede pokaždé naplno.

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

Zopakování techniky 208 T16 se zdá být na místě. Speciál pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,2 litru, který produkuje výkon 643 kW (875 koní) a sílu přenáší skrze sekvenční převodovku na všechna kola. S hmotností jen 875 kg umí vystřelit na 100 km/h za 1,8 vteřiny a na 200 km/h za 4,8 vteřiny. Maximálně dosáhne rychlosti kolem 240 km/h.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků