Rekordní Peugeot 208 T16 a Sébastien Loeb opět v akci. Tohle můžeme sledovat neustále

Koukat se na francouzského mistra za volantem jeho rekordního Peugeotu 208 T16 se ani po několika letech neomrzí. Speciál je navíc dodnes využíván na různých akcích.

Francouzské rallyové legendě už sice rekordní čas na hoře Pikes Peak nepatří, to ovšem neznamená, že čas od času nevytáhne mezi lidi monstrum, se kterým se v roce 2013 dostal na její vrchol. Peugeot 208 T16 Pikes Peak tak Sébastien Loeb ukázal třeba divákům na jednom z vrchařských závodů ve Francii. A samozřejmě se jednalo o úžasnou podívanou.

Devítinásobný mistr světa v rallye speciál 208 T16 v současnosti vlastní v rámci soukromého závodního týmu. Namísto zavření v garáži jej ovšem pravidelně ukazuje na různých akcích. Záběry z loňského setkání Montée des Lègendes dokazují, že nemusí jít zrovna o Pikes Peak a „mimozemšťan“ Loeb prostě jede pokaždé naplno.

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

Zopakování techniky 208 T16 se zdá být na místě. Speciál pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,2 litru, který produkuje výkon 643 kW (875 koní) a sílu přenáší skrze sekvenční převodovku na všechna kola. S hmotností jen 875 kg umí vystřelit na 100 km/h za 1,8 vteřiny a na 200 km/h za 4,8 vteřiny. Maximálně dosáhne rychlosti kolem 240 km/h.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků