Rekordní Peugeot 208 T16 a Sébastien Loeb opět v akci. Tohle můžeme sledovat neustále

Koukat se na francouzského mistra za volantem jeho rekordního Peugeotu 208 T16 se ani po několika letech neomrzí. Speciál je navíc dodnes využíván na různých akcích.

Francouzské rallyové legendě už sice rekordní čas na hoře Pikes Peak nepatří, to ovšem neznamená, že čas od času nevytáhne mezi lidi monstrum, se kterým se v roce 2013 dostal na její vrchol. Peugeot 208 T16 Pikes Peak tak Sébastien Loeb ukázal třeba divákům na jednom z vrchařských závodů ve Francii. A samozřejmě se jednalo o úžasnou podívanou.

Devítinásobný mistr světa v rallye speciál 208 T16 v současnosti vlastní v rámci soukromého závodního týmu. Namísto zavření v garáži jej ovšem pravidelně ukazuje na různých akcích. Záběry z loňského setkání Montée des Lègendes dokazují, že nemusí jít zrovna o Pikes Peak a „mimozemšťan“ Loeb prostě jede pokaždé naplno.

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

VW přepsal historii motorsportu. Zajel absolutní rekord Pikes Peaku!

Zopakování techniky 208 T16 se zdá být na místě. Speciál pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,2 litru, který produkuje výkon 643 kW (875 koní) a sílu přenáší skrze sekvenční převodovku na všechna kola. S hmotností jen 875 kg umí vystřelit na 100 km/h za 1,8 vteřiny a na 200 km/h za 4,8 vteřiny. Maximálně dosáhne rychlosti kolem 240 km/h.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků