Řekli Vám v pneuservise po přezutí, že si to ojeté musíte vzít domů? Máte v garáži nepotřebné pneumatiky?

Reklama 6. prosince 2021
Víme, jak Vám pomoci. V první řadě doporučujeme při výběru pneuservisu ten, který Vám nabídne kompletní služby – tedy právě zpětný odběr pneumatik, který řeší Váš problém.
Řekli Vám v pneuservise po přezutí, že si to ojeté musíte vzít domů? Máte v garáži nepotřebné pneumatiky?

Již několik let funguje síť míst zpětného odběru kde, a to bez ohledu na značku nebo na to, jestli jste na místě odběru zakoupili pneumatiky nové, Vám Vaše nepotřebné pneumatiky bezplatně odeberou. Za likvidaci pneumatik totiž už platíte v jejich ceně a tuto informaci musíte mít na prodejním dokladu.

Kam je tedy odevzdat?

Seznam míst zpětného odběru, která zřizují individuální výrobci a dovozci pneumatik, najdete na stránkách Ministerstva životního prostředí. Místa, která bezplatně sváží provozovatel kolektivního systému Eltma pro povinné osoby, kteří se účastní kolektivního systému, najdete na stránkách eltma.cz v sekci Sběrná místa. Jednoduchým zadáním místa se Vám zobrazí to nejbližší.

Pneumatika není komunálním odpadem a její likvidaci platí konečný uživatel již v ceně zakoupeného produktu. Proto by bylo dobré, aby pneumatika byla co nejkratší cestou vrácena zpět výrobci a nekončila jako odpad na sběrném dvoře či dokonce na černé skládce.

Nezisková společnost Eltma zajišťuje svoz a likvidaci použitých pneumatik pro místa zpětného odběru zdarma a dle zákonných podmínek zpětného odběru. Pneumatika je zpracována materiálově, nebo energeticky. Můžete je najít na různých místech, kde je požadována nízká hladina hluku a vysoká odolnost a pružnost – například podložky pod tramvajové pásy. Prvky pneumatiky naleznete i v cementu.

Třídíte odpad? To je skvělé. Tak proč netřídit i pneumatiky? Dejte pneumatice druhý život a odevzdejte je na to správné místo – na místo zpětného odběru. Děkujeme, že společně můžeme vytvářet lepší svět.

Kolektivní systém Eltma podporuje kroky, které vedou ke zlepšení situace výskytu opotřebovaných pneumatik v České republice a k větší ochraně životního prostředí.

Klepněte pro větší obrázek

Něco málo o Eltmě

Eltma je nezisková společnost, která v návaznosti na oprávnění od MŽP zajišťuje plnění povinností výrobců a dovozců pneumatik, kteří uvádí na český trh. Systém je transparentní a nediskriminační, veškeré informace se dozvíte na stránkách eltma.cz.

Další článek: Mulliner vsadil na černou. V novém paketu předvádí Bentley Continental GT

Témata článku: ,