Reiter Gallardo GT3: civilní verze okruhového speciálu

Lamborghini Gallardo je supersportovní auto z italské Sant´Agaty, které po vyladění německým tunerem Reiter Engineering bojuje na okruzích v šampionátu GT3. Nyní se na jednom světovém serveru objevila informace, že tato upravená verze vyrazí i na silnice. Že by konkurence pro obdobné vozy z dílen Ferrari?
Reiter Gallardo GT3: civilní verze okruhového speciálu

Podle dostupných fotek a informací by se vyladěná verze Gallarda měla objevit již letos. Pod předním nárazníkem je objeví karbonový spoiler, na bocích budou agresivní výdechy. Na zádi bude namontováno přítlačné křídlo a v najdou místo 19palcová litá kola od firmy O-Z Racing s nízkoprofilovými pneumatikami Michelin.

Další tuning najdete pod kapotou na pohonné jednotce. Cílené úpravy a nové výfukové potrubí přidají desetiválci o objemu 5,0 l dalších 8-11 kW. Jízdním vlastnostem přispěje nové sportovnější odpružení a sníží se světlá výška 15 mm. V kokpitu a nejen zde půjde řada věcí pryč, čímž se dosáhne snížení celkové hmotnosti. Místo sportovních sedaček bude dvojice v autě sedět v anatomických skořepinách se čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Dalším doplňkem bude tříramenný volant s alcantarovým čalouněním. Jednou ze zajímavostí bude i úprava kabiny pro řidiče vyšší než 200 cm, kteří se do běžné sériové verze nevešli.


Možná podoba civilní verze závodního vozu Reiter Engineering Gallardo GT3R

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků