Registrační značky s modrým pruhem EU: samolepky ne!

Se vstupem České republiky do Evropské unie se mnoho řidičů rozhodlo "vylepšit" si registrační značku modrým pruhem vyjadřujícím příslušnost ke společenství. Modrých pruhů se prodávalo (a stále ještě prodává) několik, od širokých, velmi podobných těm pravým, po úzké, jen málo podobné originálu. Všechny samolepící pruhy mají něco společného; jejich umístění na registrační značku není povoleno. Ministerstvo dopravy vydalo k tomuto tématu několik textů a nedávno rovněž prohlášení, kde vysvětluje, proč není povoleno pruhy na značku dolepovat.

(Tuto zprávu si můžete přečíst ZDE, nové značky si můžete prohlédnout ZDE). Jedinou možností, jak vyjádřit oficiální příslušnost k EU, budou zřejmě speciální držáky s přesně definovaným modrým pruhem. Zatím však nebyl představen produkt vyhovující normám. MD předpokládá schválení v průběhu léta. Jedinou a zásadní nevýhodou nových držáků bude vyšší cena v porovnání s jednoduchou samolepkou. Jak jsem zjistil v ulicích, někteří policisté sami nevědí, jak to s "euro pruhem" vlastně je, takže pokuty za jeho přítomnost na registrační značce raději nerozdávají.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků