Registrační značky s modrým pruhem EU: samolepky ne!

Se vstupem České republiky do Evropské unie se mnoho řidičů rozhodlo "vylepšit" si registrační značku modrým pruhem vyjadřujícím příslušnost ke společenství. Modrých pruhů se prodávalo (a stále ještě prodává) několik, od širokých, velmi podobných těm pravým, po úzké, jen málo podobné originálu. Všechny samolepící pruhy mají něco společného; jejich umístění na registrační značku není povoleno. Ministerstvo dopravy vydalo k tomuto tématu několik textů a nedávno rovněž prohlášení, kde vysvětluje, proč není povoleno pruhy na značku dolepovat.

(Tuto zprávu si můžete přečíst ZDE, nové značky si můžete prohlédnout ZDE). Jedinou možností, jak vyjádřit oficiální příslušnost k EU, budou zřejmě speciální držáky s přesně definovaným modrým pruhem. Zatím však nebyl představen produkt vyhovující normám. MD předpokládá schválení v průběhu léta. Jedinou a zásadní nevýhodou nových držáků bude vyšší cena v porovnání s jednoduchou samolepkou. Jak jsem zjistil v ulicích, někteří policisté sami nevědí, jak to s "euro pruhem" vlastně je, takže pokuty za jeho přítomnost na registrační značce raději nerozdávají.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků