Český cestovatel má zřejmě nejvtipnější značku na přání. Pobaví ale i další úlovky

Registrační značky na přání mohou kdekomu připadat jako rozmařilost. Některé nápady ale upřímně pobaví!

Registrační značky na přání v České republice platí od ledna 2016 a s výjimkou roku 2017, kdy o ně požádalo 3125 žadatelů, počet vydaných značek roste. Třeba v loňském roce padl podle statistik ministerstva dopravy rekord (3832 žadatelů), dohromady pak v letech 2016 až 2019 požádalo o speciální tabulky téměř patnáct tisíc motoristů.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Není se ani čemu divit. Možná jste si sami všimli, že se na registračních značkách na přání už dávno neobjevují pouze snadno i hůře pochopitelné kombinace čísel a písmen (registrační značka na přání má osm znaků a musí obsahovat nejméně jedno číslo), ale také názvy firem. A protože si lidé speciální značky rádi fotí a pak je umisťují třeba na sociální sítě, jej vlastně o reklamu zadarmo postaráno.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Výjimkou nejsou ani uživatelé fóra garaz.autorevue.cz, součást velkého SuperFóra, které sdílíme se Živě.cz, MobilManií, DIGIarenou, AVmanií a dalšími weby našeho vydavatelství. SuperFórum začátkem letošního roku prolomilo hranici deseti milionů příspěvků, z nichž 46 % připadlo právě sekci zabývající se automobily. To se pak člověk nemůže divit, že v diskusi věnované registračním značkám na přání najdete přes šest tisíc příspěvků a spoustu fotek, které jsme přidali do galerie v tomto článku.

Lhůty u značek na přání: Když vám 111PANDA propadne

Lhůty u značek na přání: Když vám 111PANDA propadne

Jak se můžete sami přesvědčit, Češi umějí být kreativní. Zatímco hned v úvodu zmizely kombinace jako 333SHREK, 111PANDA, 777SVEJK nebo ANDILEK1, dnes narazíte na perky jako AP0LLO11, ONLYF0R2, BLUEAM0RE či PR0MINTNE.

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Právě k poslední zmíněné kombinaci se váže zajímavý příběh, protože si o ni zažádal český cestovatel a autor knih o cestování Ladislav Zibura. Na svém učtu na instagramu uvedl, že je pro něj řízení novým dobrodružstvím a vedle nálepky „Začátečník" si pořídil také značku PR0MINTE. Vozí ji na svém Nissanu Cube, který v provozu nepřehlédnete. No uznejte sami, není to geniální?

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků