Český cestovatel má zřejmě nejvtipnější značku na přání. Pobaví ale i další úlovky

Registrační značky na přání mohou kdekomu připadat jako rozmařilost. Některé nápady ale upřímně pobaví!

Registrační značky na přání v České republice platí od ledna 2016 a s výjimkou roku 2017, kdy o ně požádalo 3125 žadatelů, počet vydaných značek roste. Třeba v loňském roce padl podle statistik ministerstva dopravy rekord (3832 žadatelů), dohromady pak v letech 2016 až 2019 požádalo o speciální tabulky téměř patnáct tisíc motoristů.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Není se ani čemu divit. Možná jste si sami všimli, že se na registračních značkách na přání už dávno neobjevují pouze snadno i hůře pochopitelné kombinace čísel a písmen (registrační značka na přání má osm znaků a musí obsahovat nejméně jedno číslo), ale také názvy firem. A protože si lidé speciální značky rádi fotí a pak je umisťují třeba na sociální sítě, jej vlastně o reklamu zadarmo postaráno.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Výjimkou nejsou ani uživatelé fóra garaz.autorevue.cz, součást velkého SuperFóra, které sdílíme se Živě.cz, MobilManií, DIGIarenou, AVmanií a dalšími weby našeho vydavatelství. SuperFórum začátkem letošního roku prolomilo hranici deseti milionů příspěvků, z nichž 46 % připadlo právě sekci zabývající se automobily. To se pak člověk nemůže divit, že v diskusi věnované registračním značkám na přání najdete přes šest tisíc příspěvků a spoustu fotek, které jsme přidali do galerie v tomto článku.

Lhůty u značek na přání: Když vám 111PANDA propadne

Lhůty u značek na přání: Když vám 111PANDA propadne

Jak se můžete sami přesvědčit, Češi umějí být kreativní. Zatímco hned v úvodu zmizely kombinace jako 333SHREK, 111PANDA, 777SVEJK nebo ANDILEK1, dnes narazíte na perky jako AP0LLO11, ONLYF0R2, BLUEAM0RE či PR0MINTNE.

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Právě k poslední zmíněné kombinaci se váže zajímavý příběh, protože si o ni zažádal český cestovatel a autor knih o cestování Ladislav Zibura. Na svém učtu na instagramu uvedl, že je pro něj řízení novým dobrodružstvím a vedle nálepky „Začátečník" si pořídil také značku PR0MINTE. Vozí ji na svém Nissanu Cube, který v provozu nepřehlédnete. No uznejte sami, není to geniální?

TEST Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a XCeed 1.6 GDi PHEV: Jeden hot a druhý čehý

Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a 1.6 GDI PHEV

Korejský kompakt Kia XCeed je nyní dostupný s novými možnostmi pohonu. Vedle plug-in hybridu jde i o diesel s manuální převodovkou iMT.

dnes | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 85 příspěvků