Registrační značka za třináct milionu? Žádný problém

Asi každého někdy napadlo při pohledu na „zlaté” registrační značky na drahých vozech, jaká to musí být náhoda, že čtyři stejné číslice získá obvykle majitel drahého vozu. U nás díky nemožnosti si zakoupit RZ dle vlastního výběru bují korupce, ale v jiných státech umožňuje zákon, aby si zákazník zvolil nápis na registrační značce dle vlastního výběru, případně prodá vybrané série nejvyšší nabídce.

V Británii tak padl nevídaný rekord za prodej registrační značky. Afzal Kahn zaplatil 375 000 liber (přibližně 13,1 mil. Kč) za registrační značku s nápisem „F1”. Tu si hodlá umístit na svůj nový Range Rover.

Výhodou této služby je i v tom, že utržené peníze zůstanou danému hrabství, které je může investovat do svého rozvoje (v Británii tedy do nových stacionárních radarů, které následně krásné značky zvěčňují majitelům do památníčků). Beztak doufejme, že i u nás tato možnost bude zavedena a místo socialistické přetvářky pramenící v korupci si každý zájemce o zajímavou značku bude moci vybrat a oficiálně za zaplatit za „své” číslo.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků