Registrační značka za třináct milionu? Žádný problém

Asi každého někdy napadlo při pohledu na „zlaté” registrační značky na drahých vozech, jaká to musí být náhoda, že čtyři stejné číslice získá obvykle majitel drahého vozu. U nás díky nemožnosti si zakoupit RZ dle vlastního výběru bují korupce, ale v jiných státech umožňuje zákon, aby si zákazník zvolil nápis na registrační značce dle vlastního výběru, případně prodá vybrané série nejvyšší nabídce.

V Británii tak padl nevídaný rekord za prodej registrační značky. Afzal Kahn zaplatil 375 000 liber (přibližně 13,1 mil. Kč) za registrační značku s nápisem „F1”. Tu si hodlá umístit na svůj nový Range Rover.

Výhodou této služby je i v tom, že utržené peníze zůstanou danému hrabství, které je může investovat do svého rozvoje (v Británii tedy do nových stacionárních radarů, které následně krásné značky zvěčňují majitelům do památníčků). Beztak doufejme, že i u nás tato možnost bude zavedena a místo socialistické přetvářky pramenící v korupci si každý zájemce o zajímavou značku bude moci vybrat a oficiálně za zaplatit za „své” číslo.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků