Registrace vozů v Evropě výrazně vzrostly

Za druhý měsíc letošního roku v Evropě výrazně vzrostly registrace nových vozů. Celkově bylo v Evropské unii, Lichtenštejnsku, Švýcarsku, Norsku a na Islandu zaregistrováno 1 180 842 nových vozů, což představuje meziroční nárůst 8,7 procenta. Za tento výsledek sice může i jeden pracovní den navíc, ale i bez něj by růst výrazně přesáhl 7 procent.

Dobrou zprávou pro automobilky je pak skutečnost, že vzrostly všechny hlavní trhy, jako je ten největší v Německu, kde se meziročně zvýšily prodeje v únoru o neskutečných 24,8 procenta. Toto je způsobeno hlavně tím, že v počátku roku 2007 se v Německu vozy moc neprodávaly, jelikož od ledna tohoto roku vzrostlo v Německu DPH a lidé nakoupili své vozy v posledních měsících roku předchozího.

Také velký francouzský trh vzrostl a to o více než 11 procent. Z velkých trhů poklesl jen ten v Itálii a ve Velké Británii.

Stará patnáctka Evropské Unie zvýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta a nové státy o neskutečných 20,5 procent, když táhl hlavně rumunský trh s nárůstem 37,1 procenta a polský s nárůstem 28 procent.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků