Registrace vozů v Evropě výrazně vzrostly

Za druhý měsíc letošního roku v Evropě výrazně vzrostly registrace nových vozů. Celkově bylo v Evropské unii, Lichtenštejnsku, Švýcarsku, Norsku a na Islandu zaregistrováno 1 180 842 nových vozů, což představuje meziroční nárůst 8,7 procenta. Za tento výsledek sice může i jeden pracovní den navíc, ale i bez něj by růst výrazně přesáhl 7 procent.

Dobrou zprávou pro automobilky je pak skutečnost, že vzrostly všechny hlavní trhy, jako je ten největší v Německu, kde se meziročně zvýšily prodeje v únoru o neskutečných 24,8 procenta. Toto je způsobeno hlavně tím, že v počátku roku 2007 se v Německu vozy moc neprodávaly, jelikož od ledna tohoto roku vzrostlo v Německu DPH a lidé nakoupili své vozy v posledních měsících roku předchozího.

Také velký francouzský trh vzrostl a to o více než 11 procent. Z velkých trhů poklesl jen ten v Itálii a ve Velké Británii.

Stará patnáctka Evropské Unie zvýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta a nové státy o neskutečných 20,5 procent, když táhl hlavně rumunský trh s nárůstem 37,1 procenta a polský s nárůstem 28 procent.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků