Registrace vozů v Evropě výrazně vzrostly

Za druhý měsíc letošního roku v Evropě výrazně vzrostly registrace nových vozů. Celkově bylo v Evropské unii, Lichtenštejnsku, Švýcarsku, Norsku a na Islandu zaregistrováno 1 180 842 nových vozů, což představuje meziroční nárůst 8,7 procenta. Za tento výsledek sice může i jeden pracovní den navíc, ale i bez něj by růst výrazně přesáhl 7 procent.

Dobrou zprávou pro automobilky je pak skutečnost, že vzrostly všechny hlavní trhy, jako je ten největší v Německu, kde se meziročně zvýšily prodeje v únoru o neskutečných 24,8 procenta. Toto je způsobeno hlavně tím, že v počátku roku 2007 se v Německu vozy moc neprodávaly, jelikož od ledna tohoto roku vzrostlo v Německu DPH a lidé nakoupili své vozy v posledních měsících roku předchozího.

Také velký francouzský trh vzrostl a to o více než 11 procent. Z velkých trhů poklesl jen ten v Itálii a ve Velké Británii.

Stará patnáctka Evropské Unie zvýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta a nové státy o neskutečných 20,5 procent, když táhl hlavně rumunský trh s nárůstem 37,1 procenta a polský s nárůstem 28 procent.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků