Registrace vozů v Evropě výrazně vzrostly

Za druhý měsíc letošního roku v Evropě výrazně vzrostly registrace nových vozů. Celkově bylo v Evropské unii, Lichtenštejnsku, Švýcarsku, Norsku a na Islandu zaregistrováno 1 180 842 nových vozů, což představuje meziroční nárůst 8,7 procenta. Za tento výsledek sice může i jeden pracovní den navíc, ale i bez něj by růst výrazně přesáhl 7 procent.

Dobrou zprávou pro automobilky je pak skutečnost, že vzrostly všechny hlavní trhy, jako je ten největší v Německu, kde se meziročně zvýšily prodeje v únoru o neskutečných 24,8 procenta. Toto je způsobeno hlavně tím, že v počátku roku 2007 se v Německu vozy moc neprodávaly, jelikož od ledna tohoto roku vzrostlo v Německu DPH a lidé nakoupili své vozy v posledních měsících roku předchozího.

Také velký francouzský trh vzrostl a to o více než 11 procent. Z velkých trhů poklesl jen ten v Itálii a ve Velké Británii.

Stará patnáctka Evropské Unie zvýšila meziročně prodeje o 7,7 procenta a nové státy o neskutečných 20,5 procent, když táhl hlavně rumunský trh s nárůstem 37,1 procenta a polský s nárůstem 28 procent.
 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků