Registrace nových vozů za první čtvrtletí 2005

Z bližšího pohledu na počty prvních registrací nových osobních automobilů a malých užitkových vozidel za 1. čtvrtletí 2005 vyplynulo několik zajímavostí. 

Na trhu České republiky bylo v daném období zaregistrováno 234 modelů osobních automobilů a 186 modelů malých užitkových vozidel (kat. N1). Přitom absolutně nejvíce, 97 modelů, bylo podchyceno v segmentu malých užitkových vozidel od 2 do 3 tun celkové hmotnosti. Druhá největší nabídka, 58 modelů, je ve třídě velkoprostorových osobních automobilů (MPV) a třetí opět v segmentu malých užitkových vozidel do 2 t celkové hmotnosti (57 modelů). Tyto tři segmenty představují 212 modelů, tedy více než 50 % z celkových 420 modelů nabízených na českém trhu v daném období.

Nejvíce registrovanými modely (v souhrnu za osobní a malé užitkové automobily) byly osobní automobily Škoda FABIA (8 034 ks) a Škoda OCTAVIA (4 169 ks), hranici 1 000 ks zaregistrovaných vozů přesáhl osobní automobil Renault THALIA, více než 500 ks registrací pak další osobní automobily v pořadí Peugeot 206, Opel ASTRA, Dacia LOGAN a Škoda SUPERB.

Prvních 32 modelů („TOP 32“ - pořadí podle počtu registrací) ze zmíněných 420 modelů osobních automobilů a malých užitkových vozidel představuje 23 041 zaregistrovaných ks, což je více než 66 % celkových registrací podchycených v souhrnu za osobní a malé užitkové automobily. Mezi těmito „TOP 32“ modely přitom figuruje také 7 modelů malých užitkových vozidel.

Mezi „TOP 32“ modely je nejvíce zastoupen segment „malé vozy“ (celkem 13 modelů), dále „nižší střední“ (8 modelů) a „střední“ (3 modely) a jeden model ze segmentu „vyšší střední“ (Škoda SUPERB). Zbytek tvoří malé užitkové automobily kat. N1 (4 modely ve třídě od 2 do 3 t celkové hmotnosti a 3 modely do 2 t celkové hmotnosti).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků