Reflexní fólie zabraňují nehodám

Řada tragických nehod, kdy se v noci střetnou řidiči s málo „čitelnými“ kamiony, rychle narůstá. Nejhorší je to na dálnici, kdy občas nějaký ten neviditelný kamion stojí v odstavném pruhu. Majitelům nákladních vozů se nabízí řešení, které přináší hned dvojí účinek.
Nebezpečné mohou být zejména dlouhé soupravy s návěsy. Velmi důležité mohou být výrazné rozlišovací znaky. Auto s odraznou fólií je vidět už na kilometr, tmavé jen na dvě stě až sto metrů. Nejkritičtější je viditelnost v okamžiku, kdy vjíždí kamion přes silnici. Vzpomeňme jen tragické nehody někdejšího šéfa škodovky Ludvíka Kalmy. Přitom zlepšit viditelnost velkých souprav není nijak zvlášť obtížné. Dnes existují specializované firmy, které polepí celé boční i zadní plochy návěsu. Jde o metry čtvereční různobarevných reflexních fólií, u nichž lze spojit příjemné s užitečným. I firemní reklamy se tak mohou z hlediska bezpečnosti stát významnou pomůckou – pokud jsou z toho správného materiálu. Ve dne není na nápisech na první pohled nic nápadného, v noci mohou třeba i zachránit život. Odrazné plochy je možné vytvářet v různé podobě. Ať už jsou to nalepovací fólie, anebo jiné tvary. Zatím jsme byli zvyklí na odrazky pouze u chodců, ale pro bezpečnost mají neocenitelný význam i u velkých křižníků silnic.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků