Reflexní fólie zabraňují nehodám

Řada tragických nehod, kdy se v noci střetnou řidiči s málo „čitelnými“ kamiony, rychle narůstá. Nejhorší je to na dálnici, kdy občas nějaký ten neviditelný kamion stojí v odstavném pruhu. Majitelům nákladních vozů se nabízí řešení, které přináší hned dvojí účinek.
Nebezpečné mohou být zejména dlouhé soupravy s návěsy. Velmi důležité mohou být výrazné rozlišovací znaky. Auto s odraznou fólií je vidět už na kilometr, tmavé jen na dvě stě až sto metrů. Nejkritičtější je viditelnost v okamžiku, kdy vjíždí kamion přes silnici. Vzpomeňme jen tragické nehody někdejšího šéfa škodovky Ludvíka Kalmy. Přitom zlepšit viditelnost velkých souprav není nijak zvlášť obtížné. Dnes existují specializované firmy, které polepí celé boční i zadní plochy návěsu. Jde o metry čtvereční různobarevných reflexních fólií, u nichž lze spojit příjemné s užitečným. I firemní reklamy se tak mohou z hlediska bezpečnosti stát významnou pomůckou – pokud jsou z toho správného materiálu. Ve dne není na nápisech na první pohled nic nápadného, v noci mohou třeba i zachránit život. Odrazné plochy je možné vytvářet v různé podobě. Ať už jsou to nalepovací fólie, anebo jiné tvary. Zatím jsme byli zvyklí na odrazky pouze u chodců, ale pro bezpečnost mají neocenitelný význam i u velkých křižníků silnic.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků