RBW EV Roadster je vzpomínka na MG MGB. Původní záměr vozu ale rozporuje

Necelé tři miliony korun za elektrický roadster je opravdu mnoho. Jakou techniku dostanete výměnou za tak vysokou sumu?

Určitě jste už zaregistrovali, že se elektrická pohonná ústrojí dostávají i do karoserií klasických vozů. Děje se to dvěma způsoby. Výrobce buď rozebere klasické auto a během renovace do vozu bateriové ústrojí zastaví, nebo postaví zcela nové auto, kterému dá novou karoserii s klasickými tvary.

Která varianta přijde milovníkům veteránů méně kacířská, asi není třeba zdůrazňovat. Britská společnost RBW na to jde oběma způsoby. Můžete jí tedy svěřit svůj Jaguar E-Type a vrátí vám jej jako EV-Type. Ta druhá, a méně násilná cesta k elektrické klasice, se nyní představila v předprodukční formě.

První elektrický Rolls-Royce je skoro 60 let starý. Na jedno nabití ujede 480 kilometrů!

První elektrický Rolls-Royce je skoro 60 let starý. Na jedno nabití ujede 480 kilometrů!

Jde o roadster, jehož design se pouze inspiroval klasickým vozem MGB Roadster, který brázdil nejen britské silnice v 60. letech. Tento vůz vznikl fúzí třech společností - RBW, Continental Engineering Services a Zytek Automotive. Celkem neobvyklou zástavbu ústrojí, kdy elektromotor je vzadu a lithium-iontová baterie pod přední kapotou, si nechal výrobce patentovat.

Podle předsedy představenstva RBW Petera Swaina, vůz disponuje ideálním rozložením hmotnosti a dosáhl tak té nejlepší ovladatelnosti. Karoserie klasického MG, kterou vytvořila společnost British Motor Heritage, však nemusí být jedinou volbou. Stejnou „skořápku“ pro pohon lze vytvořit i jako Austin Healey či Austin Mini.

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

Elektromotor dává vozu výkon 70 kW. Stačí to k tomu, aby akceleroval z 0 na 96 km/h za 9 sekund a maximálně může jet 130 km/h. Lithium-iontové baterie vydrží vozu k ujetí až 320 kilometrů a nabití trvá okolo osmi hodin. Pokud majitel bude chtít vůz využívat celý rok, může si zakoupit verzi se střechou hard top.

Jak asi čekáte, interiér je mix mezi modernou a klasickým stylem. Koženému čalounění sedadel a typickému volantu s dřevěným věncem sekundují výdobytky moderní doby. To znamená elektrická okna, navigaci či USB konektory. Pokud se vám RBW EV Roadster zamlouvá, připravte si nejméně 90.000 liber (plus 5000 liber záloha). Celkově to tedy v přepočtu dělá 2.865.000 Kč.

Znáte český elektromobil Luka EV? Nová verze je levnější, přišla však o tři motory

Znáte český elektromobil Luka EV? Nová verze je levnější, přišla však o tři motory

To bohužel zcela rozporuje s filozofií původního vozu. MG MGB se stalo úspěšné, protože bylo nejen hezké, ale hlavně levné na pořízení. To se o této novince říct nedá, i když je jasné, že se bavíme o zcela jiném autě. Jako porovnání nám může sloužit třeba české auto Luka EV, za které chtějí výrobci 40.000 eur  (1.094.000 Kč).

MG

MG je britská automobilka založená v roce 1920 Cecilem Kimberem. Byla známá předevšími svými dvousedadlovými sportovními vozy.

Výroba byla v MG ukončena v roce 1980. Následovalo několik návratů, dnes značku vlastní čínská Shanghai Automotive Industry.

MG3 • MG ZS EV

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 65 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků