Raritní Porsche 911 Junior je na prodej v Česku a není levné. Má motor od Hondy a dvoustupňový manuál

Dnes je ve světě supersportovních aut běžné utrácet miliony korun i za dětská autíčka. Takové Porsche Junior vyrobené v osmdesátkách za půl milionu je pak možná i výhodná nabídka.

V poslední době na nás občas vyskočí zpráva o dětském vozítku nějaké renomované značky. Chodit v tom umí třeba Bugatti, které se svým malým modelem inspirovaným starým závodním vozem sbírá prodejní úspěchy. Není to ale samozřejmě nic nového, třeba Porsche představilo auto pro děti již zkraje osmdesátých let. A asi se nikdo nebude divit, že vozítko vychází z designu tehdejšího Porsche 911.

Porsche 911 Junior prodávali přímo dealeři Porsche. Konkrétně se stala předlohou géčková generace Carrera Cabriolet. Vozítka byla k mání s jedním nebo dvěma sedadly a poháněl ho benzinový motor o výkonu 2,5 koně uložený vzadu, stejně jako u předlohy. Nicméně to není šestiválec Porsche, ale motor Honda o objemu 83 kubických centimetrů. Vůz má klasicky tři pedály a řadicí páku se dvěma stupni.

Již od výroby se do vozítka montovala funkční světla i klakson. Malý silniční pirát se mohl pohybovat rychlostí zhruba 30 km/h. Přesný počet vyrobených kusů není známý, nejpravděpodobnější číslo je 224, nicméně určitě jich byly přes dvě stovky. Nyní si jedno můžete koupit i v České republice, nabízí jej prodejce Miroslav Pavlík z Písku, kde mimo jiné najdete i vzácné supersporty.

Nabízený exemplář je v perfektním stavu. Za 41 let od svého vyrobení ostatně najel jen stovku kilometrů. Cena za toto vozítko nicméně není malá, prodejce za něj chce 550.000 Kč. S trochou fantazie a pátrání za tuto cenu už dokážete najít skutečné Porsche pro dospělé, i když to bude třeba první Boxster. Na druhou stranu je 911 Junior skutečná rarita.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (4) Další článek: Omlazené Alfy Romeo Stelvio a Giulia potvrzují další motory. Základem je 160koňová naftová zadokolka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,