Range Rover Sport s motorem V12 z Astonu DB9

Šéfové automobilky Land Rover jsou si vědomi vynikajícího potenciálu a dobrých jízdních vlastností u modelu Range Rover Sport. Jejich nejnovější offroad má v nabídce jako nejsilnější agregát přeplňovaný osmiválec 4.2 l s výkonem 287 kW v 5 750 ot., který pochází z Jaguaru, ale to prý není konec. Dle anglického magazínu Thecarconnection.com se pod kapotou sportovního offroadu objeví agregát 6.0 V12, disponující silou 330 kW (450 k), jehož původ pochází z modelu DB9 automobilky Aston Martin.

Obě zúčastněné strany si mnou ruce, protože Land Rover dostal pro nový Range Rover Sport vynikající dvanáctiválcový motor a Aston Martin získal poměrně lukrativní odbytovou zakázku. Range Rover Sport by se měl v top verzi na trhu ukázat na sklonku letošního roku a do Ameriky dorazí zhruba za 18 měsíců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip: Stáhněte si plakáty Land Roveru Range Rover Sport.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků