Range Rover slaví narozeniny. Speciální edice mu nadělila i původní barvy laku

Range Rover je čerstvý padesátník. Pro milovníky nostalgie si tak přichystal vzpomínkovou edici současné generace, kterou si můžete pořídit i s původními laky karoserie.

Nikdo nemládne. I legendární Range Rover už má svůj věk a letos na dortu sfoukává rovných padesát svíček. Na rozdíl ode mě je ale původní Range Rover rok od roku přitažlivější. Když se navíc v roce 1970 představil, pařížský Louvre jej vystavil jako exemplární příklad industriálního designu. 

Myšlenka luxusního SUV se chytla a spousta výrobců pak na úspěch Range Roveru chtěla navázat. Určitě si vzpomenete třeba na italský Rayton Fissore Magnum 4x4, který je dokonce na prodej i v České republice. Z Range Roveru se postupem času stala legenda, která se dnes vyrábí již ve čtvrté generaci.

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Jako narozeninový dárek k tomuto pokročilému věku se automobilka Land Rover rozhodla připravit limitovanou edici současného modelu s jednoduchým názvem Fifty, které vznikne pouze 1970 kusů, čímž se naráží na rok vzniku původního modelu. Moderní interpretace klasického vozu vychází z nejvyšší výbavy Autobiography.

Většina exemplářů bude k dispozici ve čtyřech barvách ze standardní nabídky. Pro vyvolené pak bude na výběr ze tří laků, které byly k mání i na původních voze. Konkrétně jde o Tuscan Blue, Bahama Gold a Davos White. Všechny barvy karoserie najdete v galerii nahoře. Vedle unikátních laků bude edice obsahovat i unikátní odstín doplňků v interiéru Auric Atlas.

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Range Rover Fifty bude k mání s krátkým i dlouhým rozvorem. K dispozici bude nejspíš kompletní motorová nabídka včetně plug-in hybridní verze P400e. Nad cenou a dostupností na trzích zatím visí otazník. Vzhledem k tomu, že na propagačních fotografiích sedí řidič limitované edice vlevo, můžeme očekávat přítomnost vozu i mimo Anglii.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků