Range Rover slaví narozeniny. Speciální edice mu nadělila i původní barvy laku

Range Rover je čerstvý padesátník. Pro milovníky nostalgie si tak přichystal vzpomínkovou edici současné generace, kterou si můžete pořídit i s původními laky karoserie.

Nikdo nemládne. I legendární Range Rover už má svůj věk a letos na dortu sfoukává rovných padesát svíček. Na rozdíl ode mě je ale původní Range Rover rok od roku přitažlivější. Když se navíc v roce 1970 představil, pařížský Louvre jej vystavil jako exemplární příklad industriálního designu. 

Myšlenka luxusního SUV se chytla a spousta výrobců pak na úspěch Range Roveru chtěla navázat. Určitě si vzpomenete třeba na italský Rayton Fissore Magnum 4x4, který je dokonce na prodej i v České republice. Z Range Roveru se postupem času stala legenda, která se dnes vyrábí již ve čtvrté generaci.

Jako narozeninový dárek k tomuto pokročilému věku se automobilka Land Rover rozhodla připravit limitovanou edici současného modelu s jednoduchým názvem Fifty, které vznikne pouze 1970 kusů, čímž se naráží na rok vzniku původního modelu. Moderní interpretace klasického vozu vychází z nejvyšší výbavy Autobiography.

Většina exemplářů bude k dispozici ve čtyřech barvách ze standardní nabídky. Pro vyvolené pak bude na výběr ze tří laků, které byly k mání i na původních voze. Konkrétně jde o Tuscan Blue, Bahama Gold a Davos White. Všechny barvy karoserie najdete v galerii nahoře. Vedle unikátních laků bude edice obsahovat i unikátní odstín doplňků v interiéru Auric Atlas.

Range Rover Fifty bude k mání s krátkým i dlouhým rozvorem. K dispozici bude nejspíš kompletní motorová nabídka včetně plug-in hybridní verze P400e. Nad cenou a dostupností na trzích zatím visí otazník. Vzhledem k tomu, že na propagačních fotografiích sedí řidič limitované edice vlevo, můžeme očekávat přítomnost vozu i mimo Anglii.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (3) Další článek: Tohle je úplně poslední exemplář BMW i8. V Lipsku již oficiálně ukončili produkci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,