Range Rover radikálně navyšuje výkon. Král má 606 koní a můžete ho nalakovat do jakéhokoliv odstínu

Zájem o luxusní automobily roste a s tím i chuť zákazníků po větším výkonu a realizaci vlastních vizí. Právě tento mix jim Range Rover nabízí v modelovém roce 2024.

Nová generace Range Roveru se oficiálně představila koncem roku 2021, i tak přišla automobilka s pár novinkami pro modelový ročník 2024. Na autě samotném je těžko co vylepšovat. Jediné, čeho není nikdy dost, je výkon!

Pokud současná verze SV přišla někomu líná, může se těšit na nového krále. Vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru s dvojitým přeplňováním a mild-hybridní technologií nabídne výkon 606 koní s točivým momentem 723 N.m. Ceník dále obohatí plug-in hybridní šestiválcový třílitr o výkonu 542 koní, s nímž mastodont pokoří stovku za 4,8 sekundy. Verze 550e je zvláště vhodná do města, protože v bezemisním režimu ujede přes 80 kilometrů.

Protože v segmentu luxusních vozů roste zájem o individuální specifikace, Land Rover zavádí službu SV Bespoke, kde si klient v sedmi krocích složí vysněné auto dle přání. Pochopitelně je tato možnost vyhrazena top výbavám SV a Autobiography. Svůj Range Rover můžete mít ve 230 odstínech karoserie se saténovým nebo lesklým povrchem, ale když budete chtít, namíchají vám prakticky jakýkoliv odstín. K němu stačí už jen vybrat vlastní nápisy na kapotu a víko kufru v různých kovových designech včetně zlata. Pro interiér je připravena variace 391 různých barev a materiálů.

Ačkoliv auto samotné rozhodně nezestárlo, vývoj technologií jde stále dopředu. Proto modelový ročník 2024 dostává vylepšený infotainment Pivi Pro se 13,1palcovou obrazovkou a propracovanější techniku pro jízdu mimo zpevněné cesty. Nový systém Dynamic Response Pro, který se představil v Range Roveru Sport, má citlivější regulaci náklonů při překonávání překážek, kdy do hry vstupuje i adaptivní podvozek. Prudké srázy a kopce zdoláte s větším nadhledem díky citlivější regulaci rychlosti ve čtyřech režimech.

Diskuze (3) Další článek: Má sice pentagram v kole, ale ďábelská není. Motorka Terra Prime je retro stylovka do terénu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz