Range Rover R: turbo V8 a hromada výkonu navíc

Informace z května letošního roku nyní nabírají na konkrétnějších podobách. Na jaře jsme vás informovali o nové verzi Range Roveru, která by se měla postavit na vrchol své modelové řady. Starší kompresorem přeplňovaný osmiválec má být nahrazen novějším a výkonnějším.

Tip: Test Range Roveru Sport 4,2 SC naleznete zde.

Automobilka v současnosti testuje Range Rover s motorem 5,0 V8, který je opět přeplňován, ovšem výkon má dosahovat hranice 500 koní a točivý moment 650 Nm. Výkon by tak byl u této vrcholné verze zhruba o 100 koní vyšší točivý moment by povyrostl o zhruba 100 Nm.

Nový Range Rover R s tímto motorem má zvládnout stovku za 6,5 s a má dosáhnout maximální rychlosti 240 km/h. Až se tak stane skutečností a tento model se začne prodávat, zařadí se RRR mezi nejvýkonnější SUV současnosti.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků