Range Rover Mayfair: luxusní off road na dlouhé cesty

Často cestujete do míst, kam nevedou kvalitní silnice, nebo dokonce pořádáte obchodní schůzky vysoko v nepřístupném terénu a cestou si chcete dopřát maximálního komfortu? Pak tu pro vás máme vyšlechtěný luxusní off road Range Rover Mayfair.
Range Rover Mayfair: luxusní off road na dlouhé cesty

Pokud si chcete dopřát komfortu, kterému se mohou rovnat pouze ty nejluxusnější limuzíny, a k tomu si chcete občas užít na pravé a drsné off roadové trati, pak je zde pro vás nová verze Range Roveru. Již tak luxusní off road doznal výrazných interiérových změn a v provedení Mayfair se tak stal ještě luxusnějším.

Všechny prvky, které nabízí běžný Range Rover, tedy špičkové jízdní vlastnosti v terénu, výborná průchodnost a další vlastnosti, kterým konkurují pouze pravé off roady, si i upravený Mayfair ponechal. K tomu přišly i výrazné změny interiéru a exteriéru. Tou hlavní je zvětšení délky o 300 až 600 mm, dle přání zákazníka, což přinese pro cestující na zadních sedaček výrazné zvětšení prostoru. Zadní kožená sedadla jdou variabilně posunovat a cestující si tak může vytvořit tolik prostoru, kolik požadují. Luxusní sedačky lze pak nastavit ve velmi širokém spektru směru a ani "lehátková" úprava není nemožná.

Zvýšenému komfortu přispívá i sada LCD panelů s mediálním TV/DVD centrem. K dispozici je i lednička s malým barem a na přání i velká prosklená střecha. Samozřejmostí je vícezónova klimatizace, veškeré standardní prvky jako je navigace, kompletní el. ovládání prvků, vyhřívání a ventilace sedaček ad.

Případný zájemce si může vybrat z trojice motorů. Základ tvoří šestiválcový turbodiesel 3,0 o výkonu 127 kW (174 k), střed osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem 224 kW (305), vrchol pak tvoří přeplňovaný osmiválec o objemu 4,2 litru s výkonem 294 kW (400 k). Cena za Range Rover Mayfair se pak pohybuje od 100 do 135 tis. liber (přibližně 4,4 až 6 mil. Kč) dle verze a výbavy. Tak co, stále máte chuť na tohoto anglického šlechtice?

Tip: Přečtěte si náš velký test Range Roveru Sport 4,2 SC s výkonem 390 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Range Rover Mayfair
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků