Ram 2500 Heavy Duty nyní koupíte s mamutím dieselem. Je to Rebel na dovádění v terénu

Místo pouhého rozšíření nabídky o dieselovou alternativu se Ram rozhodl pro zcela novou výbavu modelu 2500 Heavy Duty.

Ram 2500 je úžasným pracovním nástrojem s plným potenciálem těžkého pick-upu. Nabídka motorů byla omezena pouze na zážehový osmiválec Hemi o objemu 6,4 litru s výkonem 306 kW a točivým momentem 582 Nm. Řada klientů ale volala i po dieselové variantě. Ram jejich volání konečně vyslyšel, a nejen to.

Místo toho, aby pouze doplnil nabídku verze Power Wagon, rozhodl se vytvořit zcela novou výbavu „Heavy Duty Rebel“. Milovníci vznětových motorů si zde přijdou na své díky přeplňovanému dieselu Cummins I6 6,7 litru s výkonem 276 kW a točivým momentem 1152 Nm. Zatímco V8 Hemi je spojená s osmistupňovým automatem, Cummins nabídne jen šest rychlostí.

Označení Rebel rovněž po vzoru menšího Ramu 1500 přináší rozsáhlé úpravy pro zdolávání terénních překážek. Zadní pětiprvkové zavěšení využívá vzduchové tlumiče a najdeme zde i elektronicky řízený diferenciál s omezenou svorností a uzávěrkou. Podvozek chrání mohutné prahové pláty z oceli. Větší světlou výšku zajišťují 20palcová kola obutá do terénních pneumatik o průměru 33 palců. Později bude dostupná také 18palcová sada ráfků.  

V interiéru si můžete nejen vybrat mezi lavicí a samostatnými sedadly, ale také zda preferujete látkové či kožené čalounění. Na dlouhých cestách podpoří řidiče prvky autonomní jízdy jako aktivní držení v pruhu, adaptivní tempomat i protikolizní asistent. Vzhledem k přepravě objemných nákladů je prostřední zpětné zrcátko digitální.

Pokud nebudete dlouho váhat, dostanete nový Ram 2500 Heavy Duty Rebel ještě letos. Ceny začínají v přepočtu na 1,74 milionu korun.

Diskuze (1) Další článek: Šestiválec, manuál, dokonalé tvary: Restomod Smit Oletha bude k mání s dalším slavným motorem BMW

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,