Martin Macík ukázal speciál pro Rallye Šumava. Pojede v traktoru!

54. Rallye Šumava Klatovy začíná již dnes v podvečer. Vedle ostrých speciálů, veteránů a legend se na trati ukáže také traktor Valtra řízený jedním z nejlepších českých účastníků Rallye Dakar!

To, co zprvu vypadalo jako žertík, se za pár hodin stane skutečností. Martin Macík Jr., jeden z nejúspěšnějších českých pilotů na Rallye Dakar, 1. dubna zveřejnil zprávu, že na letošní Rallye Šumava Klatovy vyrazí v traktoru. Toho dne byl vtípků plný internet, navíc informace o tom, že bude Macíka navigovat jeho týmový kolega Honza Brabec, zaváněla pěknou taškařicí. Jenže ona to všechno byla pravda.

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

„Je to tak, můžeme potvrdit, že dakarský závodník Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy v traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas,“ říká Pavel Štípek, zástupce ředitele 54. Rallye Šumava Klatovy.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Macík si jízdu v traktoru Valtra N174 vyzkoušel už minulý týden. Jak napsal na svém profilu na facebooku, nastavil si také svůj vlastní režim a prošel školením, aby se na Rallye Šumava neztrapnil. Tehdy ještě nebyl moderní stroj zahalen do týmových barev. Jeho závodní podobu ukázal Martin Macík až včera v podvečer a vy ji můžete zkouknout v přiložené galerii.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Věčně vysmátá posádka samozřejmě nepojede celou rallye, půjde hlavně o zajímavou exhibici, během níž bude k vidění také Macíkův dakarský speciál Liaz. Pokud chcete Martina s Brabčákem vidět v akci, zastavte se dnes ve 14 a 19 hodin na rychlostní zkoušku Klatovský okruh. Celý tým bude nicméně už od třinácté hodiny k vidění hned za obcí směrem na Čínov.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků