Martin Macík ukázal speciál pro Rallye Šumava. Pojede v traktoru!

54. Rallye Šumava Klatovy začíná již dnes v podvečer. Vedle ostrých speciálů, veteránů a legend se na trati ukáže také traktor Valtra řízený jedním z nejlepších českých účastníků Rallye Dakar!

To, co zprvu vypadalo jako žertík, se za pár hodin stane skutečností. Martin Macík Jr., jeden z nejúspěšnějších českých pilotů na Rallye Dakar, 1. dubna zveřejnil zprávu, že na letošní Rallye Šumava Klatovy vyrazí v traktoru. Toho dne byl vtípků plný internet, navíc informace o tom, že bude Macíka navigovat jeho týmový kolega Honza Brabec, zaváněla pěknou taškařicí. Jenže ona to všechno byla pravda.

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

„Je to tak, můžeme potvrdit, že dakarský závodník Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy v traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas,“ říká Pavel Štípek, zástupce ředitele 54. Rallye Šumava Klatovy.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Macík si jízdu v traktoru Valtra N174 vyzkoušel už minulý týden. Jak napsal na svém profilu na facebooku, nastavil si také svůj vlastní režim a prošel školením, aby se na Rallye Šumava neztrapnil. Tehdy ještě nebyl moderní stroj zahalen do týmových barev. Jeho závodní podobu ukázal Martin Macík až včera v podvečer a vy ji můžete zkouknout v přiložené galerii.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Věčně vysmátá posádka samozřejmě nepojede celou rallye, půjde hlavně o zajímavou exhibici, během níž bude k vidění také Macíkův dakarský speciál Liaz. Pokud chcete Martina s Brabčákem vidět v akci, zastavte se dnes ve 14 a 19 hodin na rychlostní zkoušku Klatovský okruh. Celý tým bude nicméně už od třinácté hodiny k vidění hned za obcí směrem na Čínov.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků