Martin Macík ukázal speciál pro Rallye Šumava. Pojede v traktoru!

54. Rallye Šumava Klatovy začíná již dnes v podvečer. Vedle ostrých speciálů, veteránů a legend se na trati ukáže také traktor Valtra řízený jedním z nejlepších českých účastníků Rallye Dakar!

To, co zprvu vypadalo jako žertík, se za pár hodin stane skutečností. Martin Macík Jr., jeden z nejúspěšnějších českých pilotů na Rallye Dakar, 1. dubna zveřejnil zprávu, že na letošní Rallye Šumava Klatovy vyrazí v traktoru. Toho dne byl vtípků plný internet, navíc informace o tom, že bude Macíka navigovat jeho týmový kolega Honza Brabec, zaváněla pěknou taškařicí. Jenže ona to všechno byla pravda.

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

„Je to tak, můžeme potvrdit, že dakarský závodník Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy v traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas,“ říká Pavel Štípek, zástupce ředitele 54. Rallye Šumava Klatovy.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Macík si jízdu v traktoru Valtra N174 vyzkoušel už minulý týden. Jak napsal na svém profilu na facebooku, nastavil si také svůj vlastní režim a prošel školením, aby se na Rallye Šumava neztrapnil. Tehdy ještě nebyl moderní stroj zahalen do týmových barev. Jeho závodní podobu ukázal Martin Macík až včera v podvečer a vy ji můžete zkouknout v přiložené galerii.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Věčně vysmátá posádka samozřejmě nepojede celou rallye, půjde hlavně o zajímavou exhibici, během níž bude k vidění také Macíkův dakarský speciál Liaz. Pokud chcete Martina s Brabčákem vidět v akci, zastavte se dnes ve 14 a 19 hodin na rychlostní zkoušku Klatovský okruh. Celý tým bude nicméně už od třinácté hodiny k vidění hned za obcí směrem na Čínov.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků