Martin Macík ukázal speciál pro Rallye Šumava. Pojede v traktoru!

54. Rallye Šumava Klatovy začíná již dnes v podvečer. Vedle ostrých speciálů, veteránů a legend se na trati ukáže také traktor Valtra řízený jedním z nejlepších českých účastníků Rallye Dakar!

To, co zprvu vypadalo jako žertík, se za pár hodin stane skutečností. Martin Macík Jr., jeden z nejúspěšnějších českých pilotů na Rallye Dakar, 1. dubna zveřejnil zprávu, že na letošní Rallye Šumava Klatovy vyrazí v traktoru. Toho dne byl vtípků plný internet, navíc informace o tom, že bude Macíka navigovat jeho týmový kolega Honza Brabec, zaváněla pěknou taškařicí. Jenže ona to všechno byla pravda.

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

Na Rallye Dakar nás reprezentují i dvě krásné Češky. Seznamte se

„Je to tak, můžeme potvrdit, že dakarský závodník Martin Macík od nás dostal souhlas vyjet do 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy v traktoru. Jeho jízda určitě bude pro diváky zajímavým zpestřením. Sami jsme zvědaví na jeho výsledný čas,“ říká Pavel Štípek, zástupce ředitele 54. Rallye Šumava Klatovy.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Macík si jízdu v traktoru Valtra N174 vyzkoušel už minulý týden. Jak napsal na svém profilu na facebooku, nastavil si také svůj vlastní režim a prošel školením, aby se na Rallye Šumava neztrapnil. Tehdy ještě nebyl moderní stroj zahalen do týmových barev. Jeho závodní podobu ukázal Martin Macík až včera v podvečer a vy ji můžete zkouknout v přiložené galerii.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Věčně vysmátá posádka samozřejmě nepojede celou rallye, půjde hlavně o zajímavou exhibici, během níž bude k vidění také Macíkův dakarský speciál Liaz. Pokud chcete Martina s Brabčákem vidět v akci, zastavte se dnes ve 14 a 19 hodin na rychlostní zkoušku Klatovský okruh. Celý tým bude nicméně už od třinácté hodiny k vidění hned za obcí směrem na Čínov.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků