Rallye Dakar zahalilo úmrtí. Motocyklista Pierre Cherpin podlehl svým zraněním

Dakarská rallye opět potvrzuje, že je stále nebezpečným a nemilosrdným závodem.

Bohužel ani letošní ročník rallye Dakar se nevyhnul tragické zprávě. Náročný vytrvalostní závod v Saúdské Arábii se stal osudným pro francouzského motocyklistu Pierra Cherpina. Pět dní nazpět během sedmé etapy utrpěl Cherpin zranění, kterým nakonec podlehl. Z umělého spánku, do kterého byl lékaři uveden, se závodník již neprobudil.

„Během transferu záchranářským letadlem z Džiddy do Francie Pierre Cherpin zemřel v důsledku zranění, která utrpěl 10. ledna při pádu v 7. etapě z Háilu do Sakaky,“ stojí v prohlášení organizátorů závodu. Uvedení do umělého spánku předcházela neurologická operace, při vážné nehodě si Cherpin zlomil i žebra a poranil plíce.

Na Dakar se vrátí slavné bestie! Classic 2022 pojede Bull i dvouhlavé monstrum

Na Dakar se vrátí slavné bestie! Classic 2022 pojede Bull i dvouhlavé monstrum

Ve věku 52 let se Cherpin účastnil dakarské rallye již počtvrté, poprvé startoval v roce 2009, následně pak v letech 2012 a 2015. Závod dokončil úspěšně dvakrát a rovněž letos nastupoval v kategorii bez asistentce. V době nehody se pohyboval v osmé desítce pořadí, upřesňuje ČTK.

Jak ovšem Cherpin opětovně zmiňoval, jeho cílem nebylo vítězství. „Nejedu vyhrát nebo stát na stupních vítězů, jedu zažít dobrodružství a objevovat krajiny, které bych bez Dakaru nikdy nemohl spatřit,“ najdete v jeho závodním profilu na webu rallye Dakar.

Porsche by mohlo klidně znovu na Dakar. Tyto rallye speciály postavil na zakázku Singer

Porsche by mohlo klidně znovu na Dakar. Tyto rallye speciály postavil na zakázku Singer

Přestože se bezpečnostní opatření vytrvalostního závodu letos opět zvyšovala, Dakar nadále potvrzuje, že je jedním z nejrizikovějších závodů světového motorsportu. Loňský ročník byl osudným pro dva motocyklisty, Portugalce Paula Goncalvesa a Nizozemce Edwina Stravera. Po Cherpinově úmrtí tak stoupl počet obětí slavné rallye za dobu jejího konání na 27.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 33 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků