Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Oznámení přesunu legendární Rallye Dakar na Blízký východ přišlo již v polovině dubna. Teď však organizátoři zveřejňují další detaily o nové kapitole známého závodu.

Po začátcích v Africe a pozdějším přesunu do Jižní Ameriky se bude nová kapitola legendární Rallye Dakar psát na Blízkém východě, a to přesněji v Saúdské Arábii. Po oficiálním potvrzení této změny pro rok 2020 nyní pořadatelé závodu prozrazují další informace. V pořadí již 42. ročník známé rallye se pojede od 5. do 17. ledna 2020 a odstartuje v Džiddě na pobřeží Rudého moře.

Organizátoři již uveřejnili i mapu trasy závodu. Posádky si budou muset zprvu poradit s kamenitými cestami v horách a následně pojedou i přes čtvrtou největší poušť světa Rub al-Chálí s dunami o výšce až 250 metrů. Závod bude rozdělen do 12 etap a posádky v jejich rámci najedou přes 9000 soutěžních kilometrů. Finiš se bude nacházet v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu.

Svezení v dakarském Fordu F-150 Raptor: Chvíle mezi životem a smrtí

Svezení v dakarském Fordu F-150 Raptor: Chvíle mezi životem a smrtí

Dle pořadatelů se charakter rallye nemění a stále tak půjde o vysoce náročný vytrvalostní závod, který dotlačí posádky na samotnou hranici jejich schopností, co se týče fyzické výdrže, navigace, plánování a řidičských dovedností. Stejnou intenzitou bude otestována i technika jednotlivých týmu v nepříznivých a měnících se podmínkách na trase.

„Vrátíme se do míst, kam Dakar patří. Myslím si, že všichni jsme nadšení. Je to ideální načasování pro A.S.O. (organizátory) a Saúdskou Arábii, aby spojily síly a otevřely novou kapitolu Dakaru,“ uvedl španělský mistr Carlos Sainz, který si z Dakaru odnesl vítězství v letech 2010 a 2018. Informace přinesla ČTK.

Bez této Octavie RS by se Škoda při rallye neobešla. A to má jen turbodiesel

Bez této Octavie RS by se Škoda při rallye neobešla. A to má jen turbodiesel

Historie legendární rallye se začala psát v roce 1979 tehdy ještě pod názvem Rallye Paříž-Dakar, upřesňující startovní místo závodu. Z důvodů zvyšujícího se nebezpečí posádek na základě teroristických útoků a nestabilní situace v zemích Afriky byla rallye v roce 2008 přesunuta do Jižní Ameriky. Nyní se tedy po jedenácti letech Rallye Dakar opět přesunuje na nové místo. Kontrakt byl podepsán na deset let.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků