Na Rallye Dakar letos jede i tato šílenost. Stroje Číňanů připomínají vládní limuzíny

Mezi renomovanými značkami a týmy se letos na dakarské rallye ukazuje i čínský tým s docela netradičními vozidly.

Zatímco české šance na letošní Rallye Dakar se po nehodě Martina Kolomého nepříjemně zúžily, svůj dojem chtějí v legendárním podniku udělat i Číňané. Mnohé by navíc překvapilo, s jakými vozidly se tým Qian'an Jiujiang Landsail Racing Club na letošní rallye v Saúdské Arábii vydal. A mnohé taky ne…

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Motiv čínských vládních limuzín Hongqi ve formě off-roadů vlastně není pro tuto partu v čele s pilotem Aidongem Li úplnou novinkou. Stejné stroje už byly prověřeny také v otevřené třídě Rallye Hedvábné stezky v roce 2016 a rovněž minulý rok. Už tehdy měla vozidla propagovat čínské počínání v motorsportu a hlavně doma zaujmout nové diváky.

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Letošní Dakar je poté debutem pro Aidonga Li a jeho spolujezdce Zhaoyanga Shena. Při pohledu do listiny posádek byste však byli trochu zmateni. Ačkoliv totiž vozidla karoseriemi připomínají jaksi zkrácené a upravené limuzíny a dokonce na zádi nesou znaky Hongqi, popravdě se jedná o zakázkově vyrobené off-roady s pohonnými jednotkami od Chevroletu.

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Ostatně pod značkou Chevrolet jsou vozy i oficiálně zapsány do závodu, přesněji v třídě T1.1 pro upravené benzinové off-roady s pohonem 4x4. Přestože oči padají především na hvězdného pilota Aidonga Li, tým má v dakarské rallye zapsány hned tři vozy s dalšími posádkami.

V pořadí již 42. ročník známé rallye se jede od 5. do 17. ledna 2020 a odstartuje v Džiddě na pobřeží Rudého moře. Finiš se nachází v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 58 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků