Na Rallye Dakar letos jede i tato šílenost. Stroje Číňanů připomínají vládní limuzíny

Mezi renomovanými značkami a týmy se letos na dakarské rallye ukazuje i čínský tým s docela netradičními vozidly.

Zatímco české šance na letošní Rallye Dakar se po nehodě Martina Kolomého nepříjemně zúžily, svůj dojem chtějí v legendárním podniku udělat i Číňané. Mnohé by navíc překvapilo, s jakými vozidly se tým Qian'an Jiujiang Landsail Racing Club na letošní rallye v Saúdské Arábii vydal. A mnohé taky ne…

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Motiv čínských vládních limuzín Hongqi ve formě off-roadů vlastně není pro tuto partu v čele s pilotem Aidongem Li úplnou novinkou. Stejné stroje už byly prověřeny také v otevřené třídě Rallye Hedvábné stezky v roce 2016 a rovněž minulý rok. Už tehdy měla vozidla propagovat čínské počínání v motorsportu a hlavně doma zaujmout nové diváky.

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Letošní Dakar je poté debutem pro Aidonga Li a jeho spolujezdce Zhaoyanga Shena. Při pohledu do listiny posádek byste však byli trochu zmateni. Ačkoliv totiž vozidla karoseriemi připomínají jaksi zkrácené a upravené limuzíny a dokonce na zádi nesou znaky Hongqi, popravdě se jedná o zakázkově vyrobené off-roady s pohonnými jednotkami od Chevroletu.

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Ostatně pod značkou Chevrolet jsou vozy i oficiálně zapsány do závodu, přesněji v třídě T1.1 pro upravené benzinové off-roady s pohonem 4x4. Přestože oči padají především na hvězdného pilota Aidonga Li, tým má v dakarské rallye zapsány hned tři vozy s dalšími posádkami.

V pořadí již 42. ročník známé rallye se jede od 5. do 17. ledna 2020 a odstartuje v Džiddě na pobřeží Rudého moře. Finiš se nachází v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků