Na Rallye Dakar letos jede i tato šílenost. Stroje Číňanů připomínají vládní limuzíny

Mezi renomovanými značkami a týmy se letos na dakarské rallye ukazuje i čínský tým s docela netradičními vozidly.

Zatímco české šance na letošní Rallye Dakar se po nehodě Martina Kolomého nepříjemně zúžily, svůj dojem chtějí v legendárním podniku udělat i Číňané. Mnohé by navíc překvapilo, s jakými vozidly se tým Qian'an Jiujiang Landsail Racing Club na letošní rallye v Saúdské Arábii vydal. A mnohé taky ne…

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Motiv čínských vládních limuzín Hongqi ve formě off-roadů vlastně není pro tuto partu v čele s pilotem Aidongem Li úplnou novinkou. Stejné stroje už byly prověřeny také v otevřené třídě Rallye Hedvábné stezky v roce 2016 a rovněž minulý rok. Už tehdy měla vozidla propagovat čínské počínání v motorsportu a hlavně doma zaujmout nové diváky.

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Letošní Dakar je poté debutem pro Aidonga Li a jeho spolujezdce Zhaoyanga Shena. Při pohledu do listiny posádek byste však byli trochu zmateni. Ačkoliv totiž vozidla karoseriemi připomínají jaksi zkrácené a upravené limuzíny a dokonce na zádi nesou znaky Hongqi, popravdě se jedná o zakázkově vyrobené off-roady s pohonnými jednotkami od Chevroletu.

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Ostatně pod značkou Chevrolet jsou vozy i oficiálně zapsány do závodu, přesněji v třídě T1.1 pro upravené benzinové off-roady s pohonem 4x4. Přestože oči padají především na hvězdného pilota Aidonga Li, tým má v dakarské rallye zapsány hned tři vozy s dalšími posádkami.

V pořadí již 42. ročník známé rallye se jede od 5. do 17. ledna 2020 a odstartuje v Džiddě na pobřeží Rudého moře. Finiš se nachází v nově budovaném zábavním centru Kiddija nedaleko Rijádu.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků