Rally Nový Zéland

Vítězstvím na letošní Rally Nový Zeland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.
Rally Nový Zéland
Vítězstvím na letošní Rally Nový Zéland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu, zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.

„S vývojem posledního dne jsem byl velmi spokojený, v posledním dnu jsem se mohl plně soustředit jen na souboj s Colinem McRaem", řekl nám Marcus Gronholm v cíli novozélandské rally.

Na 20. rychlostní zkoušce musel kvůli problémům s posilovavačem řízení a s motorem odstoupit vedoucí jezdec šampionátu Richard Burns na Subaru. „Jsem velmi nešťastný z toho, že se mi nepodařilo dojet do cíle. Ztratil jsem významnou část svého bodového jištění a proto si nesmím do konce sezóny dovolit výpadek.“, prohlásil Burns po té co odstoupil z třetího místa.

Rall Nový Zeland byla velmi úspěšná pro jezde stáje Ford. V první čtveřici byli hned tři jezdci Fordova týmu. Kromě už zmíněného Colina McRae na druhém místě skončil Carlos Sainz na třetím místě a Petter Solberg na místě čtvrtém. Pátý skončil Kenneth Eriksson na Hyundai Accent WRC a šestý domácí jezdec Possum Bourne.

Pokud Vám v první šestce chybí světový šampión Tommi Makinen, máte pravdu. Tommi Makinen, patří také mezi ty co novozélandskou rally nedokončili. Hned první den totiž, kvůli poškozeným brzdám boural a těžce poškozený vůz nebyl schopen pokračování v závodu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků