Rally Nový Zéland

Vítězstvím na letošní Rally Nový Zeland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.
Rally Nový Zéland
Vítězstvím na letošní Rally Nový Zéland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu, zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.

„S vývojem posledního dne jsem byl velmi spokojený, v posledním dnu jsem se mohl plně soustředit jen na souboj s Colinem McRaem", řekl nám Marcus Gronholm v cíli novozélandské rally.

Na 20. rychlostní zkoušce musel kvůli problémům s posilovavačem řízení a s motorem odstoupit vedoucí jezdec šampionátu Richard Burns na Subaru. „Jsem velmi nešťastný z toho, že se mi nepodařilo dojet do cíle. Ztratil jsem významnou část svého bodového jištění a proto si nesmím do konce sezóny dovolit výpadek.“, prohlásil Burns po té co odstoupil z třetího místa.

Rall Nový Zeland byla velmi úspěšná pro jezde stáje Ford. V první čtveřici byli hned tři jezdci Fordova týmu. Kromě už zmíněného Colina McRae na druhém místě skončil Carlos Sainz na třetím místě a Petter Solberg na místě čtvrtém. Pátý skončil Kenneth Eriksson na Hyundai Accent WRC a šestý domácí jezdec Possum Bourne.

Pokud Vám v první šestce chybí světový šampión Tommi Makinen, máte pravdu. Tommi Makinen, patří také mezi ty co novozélandskou rally nedokončili. Hned první den totiž, kvůli poškozeným brzdám boural a těžce poškozený vůz nebyl schopen pokračování v závodu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků