Rally Nový Zéland

Vítězstvím na letošní Rally Nový Zeland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.
Rally Nový Zéland
Vítězstvím na letošní Rally Nový Zéland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu, zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.

„S vývojem posledního dne jsem byl velmi spokojený, v posledním dnu jsem se mohl plně soustředit jen na souboj s Colinem McRaem", řekl nám Marcus Gronholm v cíli novozélandské rally.

Na 20. rychlostní zkoušce musel kvůli problémům s posilovavačem řízení a s motorem odstoupit vedoucí jezdec šampionátu Richard Burns na Subaru. „Jsem velmi nešťastný z toho, že se mi nepodařilo dojet do cíle. Ztratil jsem významnou část svého bodového jištění a proto si nesmím do konce sezóny dovolit výpadek.“, prohlásil Burns po té co odstoupil z třetího místa.

Rall Nový Zeland byla velmi úspěšná pro jezde stáje Ford. V první čtveřici byli hned tři jezdci Fordova týmu. Kromě už zmíněného Colina McRae na druhém místě skončil Carlos Sainz na třetím místě a Petter Solberg na místě čtvrtém. Pátý skončil Kenneth Eriksson na Hyundai Accent WRC a šestý domácí jezdec Possum Bourne.

Pokud Vám v první šestce chybí světový šampión Tommi Makinen, máte pravdu. Tommi Makinen, patří také mezi ty co novozélandskou rally nedokončili. Hned první den totiž, kvůli poškozeným brzdám boural a těžce poškozený vůz nebyl schopen pokračování v závodu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků