Rally Nový Zéland

Vítězstvím na letošní Rally Nový Zeland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.
Rally Nový Zéland
Vítězstvím na letošní Rally Nový Zéland se Fin Marcus Gronholm těstě dotáhl na vedoucího jezdce Richarda Burnse. Navzájem je totiž dělí pouhé 4 body. Marcus Gronholm, jezdící na Peugeotu, zvítězil o 14,5 s před Colinem McRaem na Fordu Focus WRC.

„S vývojem posledního dne jsem byl velmi spokojený, v posledním dnu jsem se mohl plně soustředit jen na souboj s Colinem McRaem", řekl nám Marcus Gronholm v cíli novozélandské rally.

Na 20. rychlostní zkoušce musel kvůli problémům s posilovavačem řízení a s motorem odstoupit vedoucí jezdec šampionátu Richard Burns na Subaru. „Jsem velmi nešťastný z toho, že se mi nepodařilo dojet do cíle. Ztratil jsem významnou část svého bodového jištění a proto si nesmím do konce sezóny dovolit výpadek.“, prohlásil Burns po té co odstoupil z třetího místa.

Rall Nový Zeland byla velmi úspěšná pro jezde stáje Ford. V první čtveřici byli hned tři jezdci Fordova týmu. Kromě už zmíněného Colina McRae na druhém místě skončil Carlos Sainz na třetím místě a Petter Solberg na místě čtvrtém. Pátý skončil Kenneth Eriksson na Hyundai Accent WRC a šestý domácí jezdec Possum Bourne.

Pokud Vám v první šestce chybí světový šampión Tommi Makinen, máte pravdu. Tommi Makinen, patří také mezi ty co novozélandskou rally nedokončili. Hned první den totiž, kvůli poškozeným brzdám boural a těžce poškozený vůz nebyl schopen pokračování v závodu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků