Rakousko zvýši daně na pohonné hmoty pro zelenější zítřky

Rakouská vláda se rozhodla zvýšit daně na pohonné hmoty o tři eurocecenty na litr benzinu a o pět centů na litr nafty. Z těchto navýšeních daní bude financovat ekologická opatření pro zlepšení klimatu v Rakousku. Na jaké projekty tyto peníze půjdou není prozatím jasné.

Nové daně a tedy zvýšení cen rakouských pohonných hmot lze očekávat od 1. července, kdy tento krok vstoupí v platnost. Spotřební daně i ceny pohonných hmot jsou ale dnes v Rakousku velmi nízké a litr paliva tam nezřídka pořídite i levněji než u nás. I po očekávaném zdražení v řádu jednotek centů tak benzin nebo naftu v Rakousku pořídíte levněji než ve většině ostatních zemí EU na západ od nás.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků