Rakousko zvýši daně na pohonné hmoty pro zelenější zítřky

Rakouská vláda se rozhodla zvýšit daně na pohonné hmoty o tři eurocecenty na litr benzinu a o pět centů na litr nafty. Z těchto navýšeních daní bude financovat ekologická opatření pro zlepšení klimatu v Rakousku. Na jaké projekty tyto peníze půjdou není prozatím jasné.

Nové daně a tedy zvýšení cen rakouských pohonných hmot lze očekávat od 1. července, kdy tento krok vstoupí v platnost. Spotřební daně i ceny pohonných hmot jsou ale dnes v Rakousku velmi nízké a litr paliva tam nezřídka pořídite i levněji než u nás. I po očekávaném zdražení v řádu jednotek centů tak benzin nebo naftu v Rakousku pořídíte levněji než ve většině ostatních zemí EU na západ od nás.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků