Rakousko zvýši daně na pohonné hmoty pro zelenější zítřky

Rakouská vláda se rozhodla zvýšit daně na pohonné hmoty o tři eurocecenty na litr benzinu a o pět centů na litr nafty. Z těchto navýšeních daní bude financovat ekologická opatření pro zlepšení klimatu v Rakousku. Na jaké projekty tyto peníze půjdou není prozatím jasné.

Nové daně a tedy zvýšení cen rakouských pohonných hmot lze očekávat od 1. července, kdy tento krok vstoupí v platnost. Spotřební daně i ceny pohonných hmot jsou ale dnes v Rakousku velmi nízké a litr paliva tam nezřídka pořídite i levněji než u nás. I po očekávaném zdražení v řádu jednotek centů tak benzin nebo naftu v Rakousku pořídíte levněji než ve většině ostatních zemí EU na západ od nás.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků