Rakousko nečekaně zvyšuje sazby mýta

Rakouský ministr dopravy Werner Faymann nečekaně oznámil, že se od 1. července letošního roku zvednou sazby mýta pro nákladní vozy. Tyto změny již schválila i Evropská unie, a tak již nic nebrání sazby zvýšit.

Sazby v průměru stoupnou o 4,2 centu na kilometr a dopravci tak v průměru za jeden ujetý zpoplatněný kilometr zaplatí 26,9 centru. Toto zvýšení má přinést do rakouské státní kasy nových 115 mil. eur (cca 3,1 mld. Kč).

Neoficiálně se ovšem hovoří o tom, že tímto krokem chce Rakousko opět přesunout dopravu mimo své území. Intenzita kamionové dopravy na rakouských dálnicích i po zavedení mýta konstatně stoupá a minimálně o tu transitní Rakousko zřejmě příliš nestojí...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků