Rakousko možná zvýší dálniční limit na 160 km/h

Ministr dopravy Huberta Gorbacha chce na některých úsecích rakouských dálnic zvýšit rychlost až na 160 km/h. V současné době je na všech dálnicích maximálka omezena limitem 130 km/h, stejně jako u nás nebo třeba ve Francii. Rychlostí 160 km/h by ale bylo možné jezdit pouze na tříproudých dálnicích a pouze za hezkého počasí, příznivých povětrnostních podmínek a nízké hustoty dopravy. Na daných úsecích by byly instalovány proměnné značky, které by dokázaly přizpůsobit zobrazení rychlostního limitu aktuálním podmínkám. To samozřejmě chvíli potrvá, první úseky s vyšší rychlostí by tak byly otevřeny nejdříve příští rok. Vše je ale zatím ve stádiu návrhu.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků