Rakousko možná zvýší dálniční limit na 160 km/h

Ministr dopravy Huberta Gorbacha chce na některých úsecích rakouských dálnic zvýšit rychlost až na 160 km/h. V současné době je na všech dálnicích maximálka omezena limitem 130 km/h, stejně jako u nás nebo třeba ve Francii. Rychlostí 160 km/h by ale bylo možné jezdit pouze na tříproudých dálnicích a pouze za hezkého počasí, příznivých povětrnostních podmínek a nízké hustoty dopravy. Na daných úsecích by byly instalovány proměnné značky, které by dokázaly přizpůsobit zobrazení rychlostního limitu aktuálním podmínkám. To samozřejmě chvíli potrvá, první úseky s vyšší rychlostí by tak byly otevřeny nejdříve příští rok. Vše je ale zatím ve stádiu návrhu.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků