Rakousko možná zvýší dálniční limit na 160 km/h

Ministr dopravy Huberta Gorbacha chce na některých úsecích rakouských dálnic zvýšit rychlost až na 160 km/h. V současné době je na všech dálnicích maximálka omezena limitem 130 km/h, stejně jako u nás nebo třeba ve Francii. Rychlostí 160 km/h by ale bylo možné jezdit pouze na tříproudých dálnicích a pouze za hezkého počasí, příznivých povětrnostních podmínek a nízké hustoty dopravy. Na daných úsecích by byly instalovány proměnné značky, které by dokázaly přizpůsobit zobrazení rychlostního limitu aktuálním podmínkám. To samozřejmě chvíli potrvá, první úseky s vyšší rychlostí by tak byly otevřeny nejdříve příští rok. Vše je ale zatím ve stádiu návrhu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků