Rakousko možná zvýší dálniční limit na 160 km/h

Ministr dopravy Huberta Gorbacha chce na některých úsecích rakouských dálnic zvýšit rychlost až na 160 km/h. V současné době je na všech dálnicích maximálka omezena limitem 130 km/h, stejně jako u nás nebo třeba ve Francii. Rychlostí 160 km/h by ale bylo možné jezdit pouze na tříproudých dálnicích a pouze za hezkého počasí, příznivých povětrnostních podmínek a nízké hustoty dopravy. Na daných úsecích by byly instalovány proměnné značky, které by dokázaly přizpůsobit zobrazení rychlostního limitu aktuálním podmínkám. To samozřejmě chvíli potrvá, první úseky s vyšší rychlostí by tak byly otevřeny nejdříve příští rok. Vše je ale zatím ve stádiu návrhu.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků