Radical SR8LM, sběratel rekordů jde do závodů

Civilní okruhový speciál s názvem Radical SR8 asi mnohým nic neřekne. Když navíc dodáme, že má výkon jen 360 koní, asi to také moc slávy neudělá. Jenže tato okruhová placka s váhou jen 650 kilogramů drtí jeden okruhový rekord za druhým.

Mezi ty nejdůležitější patří např. rekord na slavné Severní smyčce okruhu Nurburgring, kde před dvěma lety dosáhl úctyhodného času na kolo 6 minut a 55 s. Je to vůbec nejlepší čas mezi nezávodními speciály. Pro představu, taková Pagani Zonda F a Porsche Carrera GT zvládnou tento okruh za 7:32.

Nový motor o objemu 2,8 l nabízí neskutečný výkon 455 koní, kterého je pak dosahováno při 10 500 ot/min. Při váze pouhých 630 kg můžeme jen spekulovat o opravdu fantastické dynamice.

Nové dílo SR8LM již ovšem nebude tak civilní, jako předchůdce. LM totiž znamená, že vůz bude homologován do vytrvalostních závodů Le Mans series a to rovnou do třídy prototypů LM2. Zda uspěje i na tomto poli uvidíme již brzy.

Pokud byste o eLeMko měli zájem, není problém, k dispozici bude za snesitelných 89 000 liber (přibližně 4 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek
Radical SR8LM
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků