Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

Modernizace dálnice D1 se začátkem jara dále pokračuje, takže se i letos připravte na úseky se sníženou rychlostí a tamní radarové měření rychlosti.

I během letošních prací na dálnici D1 rozjede Ředitelství silnic a dálnic úseková měření v místech zúžení a snížené povolené rychlosti. Modernizace dálnice se po zimě opět rozjíždí a ŘSD už pro vybrané úseky vypsalo objednávku na zajištění nových radarů a provádění měření. Do další měřící techniky bude investováno asi 1,8 milionu korun.

Stejně jako v posledních letech tak bude ŘSD kontrolovat, zda řidiči v limitovaných úsecích dodržují sníženou maximální rychlost. „Důvodem je zvýšení bezpečnost řidičů, našich zaměstnanců a pracovníků zhotovitele, kdy je třeba v rámci stavby dodržovat sníženou rychlost 80 km/h,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Informace přinesl web Zdopravy.cz.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Právě letošní a nadcházející rok má být přitom na opravy úseků D1 nejsilnější. Na nechvalně známé dálnici tak zřejmě čekejme ještě větší zdržení a hustější provoz. Kde přesně budou úseková měření probíhat, se zatím neví. Data o překročení rychlosti z radarů budou klasicky odesílána policii a přestupky vyřeší místně příslušné obce s rozšířenou působností.

Modernizace D1 má být dokončena do konce roku 2021 a letos chtějí silničáři pracovat na dalších 71 kilometrech dálnice. Od začátku března pokračují práce na úseku Mirošovice – Hvězdonice a začalo se modernizovat také na úseku Soutice – Lekt.

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Následně můžeme čekat práce i na úsecích: Koberovice – Humpolec (km 81 – 90), Velký Beranov – Měřín (119 – 134), Velké Meziříčí západ – Velké Meziříčí východ (141 – 146) a Devět Křížů – Ostrovačice (168 – 178). Na nedokončeném úseku Humpolec – Větrný Jeníkov se čeká na kontrolu stavu a možná zde bude vypsán další zhotovitel, který dříve ukončené práce dokončí.

Autorevue.cz je i na Instagramu! Sledujte fotky, videa a příběhy ze zákulisí

Autorevue.cz je i na Instagramu! Sledujte fotky, videa a příběhy ze zákulisí

Zajímavostí nakonec je, že podle statistik z uplynulých let nedodržují rychlost v omezeních přibližně 3 % řidičů.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků