Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

Modernizace dálnice D1 se začátkem jara dále pokračuje, takže se i letos připravte na úseky se sníženou rychlostí a tamní radarové měření rychlosti.

I během letošních prací na dálnici D1 rozjede Ředitelství silnic a dálnic úseková měření v místech zúžení a snížené povolené rychlosti. Modernizace dálnice se po zimě opět rozjíždí a ŘSD už pro vybrané úseky vypsalo objednávku na zajištění nových radarů a provádění měření. Do další měřící techniky bude investováno asi 1,8 milionu korun.

Stejně jako v posledních letech tak bude ŘSD kontrolovat, zda řidiči v limitovaných úsecích dodržují sníženou maximální rychlost. „Důvodem je zvýšení bezpečnost řidičů, našich zaměstnanců a pracovníků zhotovitele, kdy je třeba v rámci stavby dodržovat sníženou rychlost 80 km/h,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Informace přinesl web Zdopravy.cz.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Právě letošní a nadcházející rok má být přitom na opravy úseků D1 nejsilnější. Na nechvalně známé dálnici tak zřejmě čekejme ještě větší zdržení a hustější provoz. Kde přesně budou úseková měření probíhat, se zatím neví. Data o překročení rychlosti z radarů budou klasicky odesílána policii a přestupky vyřeší místně příslušné obce s rozšířenou působností.

Modernizace D1 má být dokončena do konce roku 2021 a letos chtějí silničáři pracovat na dalších 71 kilometrech dálnice. Od začátku března pokračují práce na úseku Mirošovice – Hvězdonice a začalo se modernizovat také na úseku Soutice – Lekt.

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Následně můžeme čekat práce i na úsecích: Koberovice – Humpolec (km 81 – 90), Velký Beranov – Měřín (119 – 134), Velké Meziříčí západ – Velké Meziříčí východ (141 – 146) a Devět Křížů – Ostrovačice (168 – 178). Na nedokončeném úseku Humpolec – Větrný Jeníkov se čeká na kontrolu stavu a možná zde bude vypsán další zhotovitel, který dříve ukončené práce dokončí.

Autorevue.cz je i na Instagramu! Sledujte fotky, videa a příběhy ze zákulisí

Autorevue.cz je i na Instagramu! Sledujte fotky, videa a příběhy ze zákulisí

Zajímavostí nakonec je, že podle statistik z uplynulých let nedodržují rychlost v omezeních přibližně 3 % řidičů.

TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

včera | Richard Herbich | 12 příspěvků
Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky