Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na dálnici D1 radary přibudou, z opravované hradecké dálnice naopak zmizí. Sledovat se bude průměrná rychlost vozidel v opravovaných úsecích.

Někoho by mohlo napadnout, že je instalace radarů na opravované úseky dálnic jedním ze způsobů, jak si na sebe může stavba částečně vydělat. Spíše se ale jedná o jízlivé poznámky naštvaných motoristů než autoritami prezentovaný fakt. Oficiálně jde o způsob, jakým řidiče přimět dodržovat povolenou rychlost, zvýšit bezpečnost a zajistit plynulost dopravy, s čímž v zásadě souhlasíme asi všichni.

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Měření rychlosti na dálnici D1 není ničím novým. V minulosti jsme s ním už setkali a přestupky řešily místně příslušně obecní úřady. Besip uvedl, že se díky radarům snížilo překračování rychlosti z třiceti na dvacet procent, kolik ale řidiči za pár ušetřených minut zaplatili, nevíme.

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Od zítřka přibude nové úsekové měření mezi Souticemi a Loktem (54. až 61. km D1) a v polovině příštího týdny i mezi Mirošovicemi a Hvězdonice (7. až 21. km D1). Jde o opravované úseky s omezením na 80 km/h a sledovat se bude průměrná rychlost jízdy. Podle ČTK bude následovat úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a také obchvat Velkého Meziřící. Zatím se však oficiálně neví, kdy přesně.

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

„Není to akce na výběr peněz. Odborné studie potvrdily snížení rychlosti a zvýšení bezpečnosti v měřených úsecích. Jeden neukázněný řidič v případě nehody zdrží tisíce ostatních," uvedl ČTK ministr dopravy Vladimír Kremlík. Měření se týká pouze opravovaných úseků, což dokládá i fakt, že z úseku mezi nultým a osmým kilometrem D11, který prochází rekonstrukcí od loňského jara, již včera zmizelo. Opravený úsek ve směru na Prahu bude uveden do provozu v pondělí 19. srpna.

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

včera | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků