Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na dálnici D1 radary přibudou, z opravované hradecké dálnice naopak zmizí. Sledovat se bude průměrná rychlost vozidel v opravovaných úsecích.

Někoho by mohlo napadnout, že je instalace radarů na opravované úseky dálnic jedním ze způsobů, jak si na sebe může stavba částečně vydělat. Spíše se ale jedná o jízlivé poznámky naštvaných motoristů než autoritami prezentovaný fakt. Oficiálně jde o způsob, jakým řidiče přimět dodržovat povolenou rychlost, zvýšit bezpečnost a zajistit plynulost dopravy, s čímž v zásadě souhlasíme asi všichni.

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Měření rychlosti na dálnici D1 není ničím novým. V minulosti jsme s ním už setkali a přestupky řešily místně příslušně obecní úřady. Besip uvedl, že se díky radarům snížilo překračování rychlosti z třiceti na dvacet procent, kolik ale řidiči za pár ušetřených minut zaplatili, nevíme.

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Od zítřka přibude nové úsekové měření mezi Souticemi a Loktem (54. až 61. km D1) a v polovině příštího týdny i mezi Mirošovicemi a Hvězdonice (7. až 21. km D1). Jde o opravované úseky s omezením na 80 km/h a sledovat se bude průměrná rychlost jízdy. Podle ČTK bude následovat úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a také obchvat Velkého Meziřící. Zatím se však oficiálně neví, kdy přesně.

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

„Není to akce na výběr peněz. Odborné studie potvrdily snížení rychlosti a zvýšení bezpečnosti v měřených úsecích. Jeden neukázněný řidič v případě nehody zdrží tisíce ostatních," uvedl ČTK ministr dopravy Vladimír Kremlík. Měření se týká pouze opravovaných úseků, což dokládá i fakt, že z úseku mezi nultým a osmým kilometrem D11, který prochází rekonstrukcí od loňského jara, již včera zmizelo. Opravený úsek ve směru na Prahu bude uveden do provozu v pondělí 19. srpna.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků