Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na dálnici D1 radary přibudou, z opravované hradecké dálnice naopak zmizí. Sledovat se bude průměrná rychlost vozidel v opravovaných úsecích.

Někoho by mohlo napadnout, že je instalace radarů na opravované úseky dálnic jedním ze způsobů, jak si na sebe může stavba částečně vydělat. Spíše se ale jedná o jízlivé poznámky naštvaných motoristů než autoritami prezentovaný fakt. Oficiálně jde o způsob, jakým řidiče přimět dodržovat povolenou rychlost, zvýšit bezpečnost a zajistit plynulost dopravy, s čímž v zásadě souhlasíme asi všichni.

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Léto na dálnicích: Přes 40 uzavírek a omezení, D1 zase budou hlídat radary

Měření rychlosti na dálnici D1 není ničím novým. V minulosti jsme s ním už setkali a přestupky řešily místně příslušně obecní úřady. Besip uvedl, že se díky radarům snížilo překračování rychlosti z třiceti na dvacet procent, kolik ale řidiči za pár ušetřených minut zaplatili, nevíme.

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Ministr dopravy uklidňuje Česko: Dálniční známky nezdraží, dokud nebude hotová D1

Od zítřka přibude nové úsekové měření mezi Souticemi a Loktem (54. až 61. km D1) a v polovině příštího týdny i mezi Mirošovicemi a Hvězdonice (7. až 21. km D1). Jde o opravované úseky s omezením na 80 km/h a sledovat se bude průměrná rychlost jízdy. Podle ČTK bude následovat úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a také obchvat Velkého Meziřící. Zatím se však oficiálně neví, kdy přesně.

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

Radary v omezeních na D1 jen tak nezmizí. Letos jich očekávejte ještě více

„Není to akce na výběr peněz. Odborné studie potvrdily snížení rychlosti a zvýšení bezpečnosti v měřených úsecích. Jeden neukázněný řidič v případě nehody zdrží tisíce ostatních," uvedl ČTK ministr dopravy Vladimír Kremlík. Měření se týká pouze opravovaných úseků, což dokládá i fakt, že z úseku mezi nultým a osmým kilometrem D11, který prochází rekonstrukcí od loňského jara, již včera zmizelo. Opravený úsek ve směru na Prahu bude uveden do provozu v pondělí 19. srpna.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků