Radar v malém italském městě nachytal přes 58 tisíc řidičů za pouhé dva týdny

Až polovinu projíždějících aut nachytá rychlostní kamera v malém italském městě.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik přestupků může zachytit jedna rychlostní kamera umístěná na hlavní silnici v malém městě? Bývají zákeřně umístěné a jako řidiči je nejspíš nenávidíte, ale zaujme, že italské Pieve di Teco se nyní pochlubilo podrobnou statistikou. Za dva týdny totiž malá kamera zachytila 58.568 přestupků. Přitom městečko u hranic s Francií má pouhých 120 obyvatel.

Alessandro Alessandri, starosta města, o této statistice pro BBC hovoří jako o opravdovém šílenství. Na místo s rychlostním limitem 50 km/h radar instaloval s vědomím, že nachytá pár hříšníků. Z desítek tisíc případů tu však nejsou jen marginální překročení, ale třeba i zaznamenaná rychlost 135 kilometrů za hodinu.

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Ještě zajímavější pohled je ten, že uvedené číslo přestupků značí zhruba polovinu aut, které městem projedou. Většinou se jedná o řidiče, kteří objíždí trasy s mýtným a kolonami. Takoví pak spěchají a s radarem na tak malém městě tolik nepočítají.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků