Radar v malém italském městě nachytal přes 58 tisíc řidičů za pouhé dva týdny

Až polovinu projíždějících aut nachytá rychlostní kamera v malém italském městě.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik přestupků může zachytit jedna rychlostní kamera umístěná na hlavní silnici v malém městě? Bývají zákeřně umístěné a jako řidiči je nejspíš nenávidíte, ale zaujme, že italské Pieve di Teco se nyní pochlubilo podrobnou statistikou. Za dva týdny totiž malá kamera zachytila 58.568 přestupků. Přitom městečko u hranic s Francií má pouhých 120 obyvatel.

Alessandro Alessandri, starosta města, o této statistice pro BBC hovoří jako o opravdovém šílenství. Na místo s rychlostním limitem 50 km/h radar instaloval s vědomím, že nachytá pár hříšníků. Z desítek tisíc případů tu však nejsou jen marginální překročení, ale třeba i zaznamenaná rychlost 135 kilometrů za hodinu.

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Ještě zajímavější pohled je ten, že uvedené číslo přestupků značí zhruba polovinu aut, které městem projedou. Většinou se jedná o řidiče, kteří objíždí trasy s mýtným a kolonami. Takoví pak spěchají a s radarem na tak malém městě tolik nepočítají.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků