Radar v malém italském městě nachytal přes 58 tisíc řidičů za pouhé dva týdny

Až polovinu projíždějících aut nachytá rychlostní kamera v malém italském městě.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik přestupků může zachytit jedna rychlostní kamera umístěná na hlavní silnici v malém městě? Bývají zákeřně umístěné a jako řidiči je nejspíš nenávidíte, ale zaujme, že italské Pieve di Teco se nyní pochlubilo podrobnou statistikou. Za dva týdny totiž malá kamera zachytila 58.568 přestupků. Přitom městečko u hranic s Francií má pouhých 120 obyvatel.

Alessandro Alessandri, starosta města, o této statistice pro BBC hovoří jako o opravdovém šílenství. Na místo s rychlostním limitem 50 km/h radar instaloval s vědomím, že nachytá pár hříšníků. Z desítek tisíc případů tu však nejsou jen marginální překročení, ale třeba i zaznamenaná rychlost 135 kilometrů za hodinu.

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Fén místo radaru. Babička takto bojuje proti rychlým vozům na silnici

Ještě zajímavější pohled je ten, že uvedené číslo přestupků značí zhruba polovinu aut, které městem projedou. Většinou se jedná o řidiče, kteří objíždí trasy s mýtným a kolonami. Takoví pak spěchají a s radarem na tak malém městě tolik nepočítají.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků