R GT Body Kit pro VW Passat: drsný stylingový paket v prodeji

Loni na podzim byl na výstavě SEMA představen vyladěný Passat s výkonem přes 500 koní a hodně odvážným optickým paketem. Ačkoli byl vůz pouze konceptem, americký Volkswagen bude stejně vyhlížející optický paket nabízet pro své zákazníky jako R GT Body kit. Znáte Passat jako "nudné" auto? Američané by s vámi nesouhlasili...
R GT Body Kit pro VW Passat: drsný stylingový paket v prodeji

V listopadu loňského roku představil tuner HPA-Motorsport upraveného Passata, který disponoval motorem 3,2 FSI. Tuner motor řádně upravil, přidal bi-turbo a spoustu dílu a motor vyšlechtil až na skvělých 423 kW (575 k). K tomu přidal zajímavou optickou úpravu vozu a právě tento optický kit přichází nyní do obchodů.

Optický styling obsahuje 18" kola z lehké slitiny s pneu 235/45, dvojité koncové výfukové potrubí, upravený přední a zadní nárazník, tónovaná okna, anatomické sedadla, karbonové doplňky v interiéru a hlavně bílý lak s černým klínem v předním nárazníku. Styling je tak věrně okopírován z představeného díla R GT. U tunera by nás podobně odvážný kit nepřekvapil, známe i větší šílenosti, překvapením ale je, že celý optický paket je oficiálně nabízen jako příplatková výbava v dealerské síti Volkswagenu. K dipozici by měl být od tohoto léta a VW za něj americkým zákazníkům vyúčtuje 4 500 dolarů (cca 115 tis. Kč). Pokud uvážíte co vše balíček obsahuje, je cena vcelku příznivá.

Je otázkou, jak by na podobný krok zareagoval konzervativní evropský zákazník, v Evropě se tento kit zatím do nabídky Volkswagenu nechystá. Ale přesto, líbil by se vám takový Passat a byli byste rádi, kdybyste si takové "monstrum" mohli odvézt i z místních dealerství?

Tip: Představení ostrého Passatu R GT si můžete přečíst ve starším článku

 
Volkswagen Passat R GT

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků