Pustit ruce z volantu Fordu bude možné už příští rok. První bude Mustang Mach-e

Technologie ADA umožní řidičům vozu Ford Mustang Mach-e pustit na vybraných silnicích ruce z volantu. Za autonomní jízdu však zákazníci dvakrát zaplatí.

Blíží se doba, kdy řidič nebude za volantem vozu tak moc potřebný jako doposud. Automobilky masivně investují do autonomního řízení a chtějí naučit auta jezdit bez lidského zásahu. Jedním z aktivních propagátorů autonomního řízení a jeho technologií je i Ford. Ten tvrdí, že majitelé Fordu Mustang Mach-e už budou moct pustit ruce z volantu.

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

To bude umožněno díky technologii Active Drive Assist (ADA), na kterou se bude moct nový elektromobil značky připravit paketem Active 2.0 Prep Package. V druhé polovině příštího roku pak Ford spustí prodej již samotného softwaru, který do vozu funkci nainstaluje. K instalaci postačí navštívit dealera.

Cena za toto příslušenství by neměla být moc vysoká. Ford chce cenu postavit tak, aby byla konkurenceschopná. Vozy vybavené touto technologií budou používat senzory a data z GPS, aby mohly jezdit po vyhraněných silnicích bez asistence řidiče. Ford už prý zmapoval 100.000 mil silnic v Kanadě a USA. Kdy se tato technologie podívá do Evropy, zatím nevíme.

Ford Mustang Mach-E si odbyl svůj evropský debut. Naše verze se bude dost lišit

Ford Mustang Mach-E si odbyl svůj evropský debut. Naše verze se bude dost lišit

Darren Palmer z oddělení bateriových vozidel Ford prozradil webu Motor1.com, že soužití se systémem ADA bude velmi jednoduché. Napřímo řekl, že některé konkurenční systémy drží auto v jízdním pruhu až příliš pevně a pokud chce řidič provést manévr, musí se s volantem přít. U systému ADA prý bude stačit jednoduše pohnout volantem.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků