Půl milionu vyrobených kusů: Škoda slaví jubileum třetí generace Superbu

Současná třetí generace Superbu se nyní dočkala výrobního milníku. Modelu už totiž Škoda vyrobila rovného půl milionu kusů.

Kulatých 500.000 kusů. Tolik Superbů třetí generace již zvládla Škoda vyrobit od doby představení modelu v roce 2015. Půl miliontý exemplář dnes slavnostně odjel z výrobní linky automobilky v Kvasinách. Škoda se tak samozřejmě chlubí svým úspěchem a stručně se vrací k historii důležitého modelu.

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Jakožto vlajková loď automobilky patří Superb nadále k nejdůležitějším modelům značky. Současně se vyrábí už v pěti závodech po celém světě. Ze současného půl milionu třetí generace bylo 358.200 vozů vyrobeno v závodě v Kvasinách. Dále se však limuzína vyrábí také v závodech v Indii, Číně, Kazachstánu a na Ukrajině.

Když se vrátíme k první moderní generaci Superbu z roku 2001, jeho bylo vyrobeno 136.100 exemplářů. Již u druhé generace však obliba pořádně narostla a Škoda mezi léty 2008 až 2015 vyprodukovala celkem 618.500 kusů. Zde již modelu pomohl i příjezd varianty kombi v roce 2009 a poprvé byl také u vozu nabízen pohon všech kol.

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Celkem tedy dosud vzniklo více než 1,25 milionu Superbů napříč jeho třemi generacemi. A čísla současné verze ještě porostou, letos chce do nabídky Škoda uvést plug-in hybridní variantu. Ta navíc přijede s celkovou modernizací řady, o které jsme se už podrobněji rozepsali. Na cestách už byly rovněž zachyceny testovací prototypy.

Jméno Superb se pak objevilo v historii Škody už v roce 1934 s modelem 640 Superb. Název mimochodem pochází z latinského slova „superbus“, které lze přeložit jako „hezký“, „vynikající“ nebo „překrásný“. Dnes je tak nadále synonymem pro nejluxusnější model v nabídce automobilky.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků