Půl milionu vyrobených kusů: Škoda slaví jubileum třetí generace Superbu

Současná třetí generace Superbu se nyní dočkala výrobního milníku. Modelu už totiž Škoda vyrobila rovného půl milionu kusů.

Kulatých 500.000 kusů. Tolik Superbů třetí generace již zvládla Škoda vyrobit od doby představení modelu v roce 2015. Půl miliontý exemplář dnes slavnostně odjel z výrobní linky automobilky v Kvasinách. Škoda se tak samozřejmě chlubí svým úspěchem a stručně se vrací k historii důležitého modelu.

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Jakožto vlajková loď automobilky patří Superb nadále k nejdůležitějším modelům značky. Současně se vyrábí už v pěti závodech po celém světě. Ze současného půl milionu třetí generace bylo 358.200 vozů vyrobeno v závodě v Kvasinách. Dále se však limuzína vyrábí také v závodech v Indii, Číně, Kazachstánu a na Ukrajině.

Když se vrátíme k první moderní generaci Superbu z roku 2001, jeho bylo vyrobeno 136.100 exemplářů. Již u druhé generace však obliba pořádně narostla a Škoda mezi léty 2008 až 2015 vyprodukovala celkem 618.500 kusů. Zde již modelu pomohl i příjezd varianty kombi v roce 2009 a poprvé byl také u vozu nabízen pohon všech kol.

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Celkem tedy dosud vzniklo více než 1,25 milionu Superbů napříč jeho třemi generacemi. A čísla současné verze ještě porostou, letos chce do nabídky Škoda uvést plug-in hybridní variantu. Ta navíc přijede s celkovou modernizací řady, o které jsme se už podrobněji rozepsali. Na cestách už byly rovněž zachyceny testovací prototypy.

Jméno Superb se pak objevilo v historii Škody už v roce 1934 s modelem 640 Superb. Název mimochodem pochází z latinského slova „superbus“, které lze přeložit jako „hezký“, „vynikající“ nebo „překrásný“. Dnes je tak nadále synonymem pro nejluxusnější model v nabídce automobilky.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků