Půl milionu vyrobených kusů: Škoda slaví jubileum třetí generace Superbu

Současná třetí generace Superbu se nyní dočkala výrobního milníku. Modelu už totiž Škoda vyrobila rovného půl milionu kusů.

Kulatých 500.000 kusů. Tolik Superbů třetí generace již zvládla Škoda vyrobit od doby představení modelu v roce 2015. Půl miliontý exemplář dnes slavnostně odjel z výrobní linky automobilky v Kvasinách. Škoda se tak samozřejmě chlubí svým úspěchem a stručně se vrací k historii důležitého modelu.

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Škoda našla způsob, jak projet Evropu elektromobilem zcela bez starostí

Jakožto vlajková loď automobilky patří Superb nadále k nejdůležitějším modelům značky. Současně se vyrábí už v pěti závodech po celém světě. Ze současného půl milionu třetí generace bylo 358.200 vozů vyrobeno v závodě v Kvasinách. Dále se však limuzína vyrábí také v závodech v Indii, Číně, Kazachstánu a na Ukrajině.

Když se vrátíme k první moderní generaci Superbu z roku 2001, jeho bylo vyrobeno 136.100 exemplářů. Již u druhé generace však obliba pořádně narostla a Škoda mezi léty 2008 až 2015 vyprodukovala celkem 618.500 kusů. Zde již modelu pomohl i příjezd varianty kombi v roce 2009 a poprvé byl také u vozu nabízen pohon všech kol.

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Celkem tedy dosud vzniklo více než 1,25 milionu Superbů napříč jeho třemi generacemi. A čísla současné verze ještě porostou, letos chce do nabídky Škoda uvést plug-in hybridní variantu. Ta navíc přijede s celkovou modernizací řady, o které jsme se už podrobněji rozepsali. Na cestách už byly rovněž zachyceny testovací prototypy.

Jméno Superb se pak objevilo v historii Škody už v roce 1934 s modelem 640 Superb. Název mimochodem pochází z latinského slova „superbus“, které lze přeložit jako „hezký“, „vynikající“ nebo „překrásný“. Dnes je tak nadále synonymem pro nejluxusnější model v nabídce automobilky.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků