Půjčujete dětem BMW? S novou funkcí od Apple jim snížíte maximální rychlost

Apple konečně umožňuje možnost digitálního klíče pro automobily. Jako první bude fungovat v BMW.

Fanoušci telefonů a hodinek značky Apple v posledních dnech bedlivě sledovali novinky okolo nové verze operačního systému iOS. V pořadí již čtrnáctá verze tohoto vyspělého kapesního ekosystému bude spuštěna v září letošního roku a přinese s sebou spoustu novinek, mezi které se konečně dostal i digitální klíč pro automobily.

BMW 7 dostalo nové naftové šestiválce. Jsou hybridní, ale vadit vám to nemusí

BMW 7 dostalo nové naftové šestiválce. Jsou hybridní, ale vadit vám to nemusí

První vozy, které půjdou odemknout pomocí Apple zařízení, budou BMW. Vybrané vozy této značky bude možné odemknout pouhým přiložením zařízení ke klice. Po vložení zařízení do dokovací stanice pak půjdou vozy nastartovat. Funkce je kompatibilní s celou řadou modelů, mezi než se řadí i hatchback řady 1 či roadster Z4, které byly vyrobeny od 1. června letošního roku.

Na tuto technologii jsou připraveny telefony Apple od generace XS a XR, které se představily v září roku 2018. Chytré hodinky Apple Watch tuto funkci podporují až od páté série, která debutovala v loňském roce. Digitální klíč bude moct majitel vozu sdílet s až pěti lidmi. Bude mít také možnost limitovat ostatním provozovatelům počet koní a maximální rychlost.

Už i BMW M5 a M5 Competition mají po faceliftu. Výkon zůstává, přibyly díly z M8

Už i BMW M5 a M5 Competition mají po faceliftu. Výkon zůstává, přibyly díly z M8

Stejně tak ale bude moct nakonfigurovat i maximální hlasitost audiosystému. Tyto funkce jsou cíleny především na mladé řidiče, kterým vůz půjčují rodiče. Ti tak jednoduše zamezí, aby jejich vůz cestoval nedovolenou rychlostí. Zajímavé také je, že pokud se telefon vybije, bude funkce ještě pět hodin funkční díky rezervě energie.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků