PSA zatápí konkurence, restrukturalizace pokračuje

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroen představil další fázi svých restrukturalizačních plánů. Ty mají za úkol snížit fixní náklady až o třicet procent. Tím by se měl zvýšit zisk automobilky a tedy i zvětšit prostor pro další vývoj a podporu prodejů.

Vedení koncernu navíc uvedlo, že již nebude propouštět, ale využije pouze předem plánovaného a dobrovolného odchodu necelých pěti tisíc zaměstnanců.

Automobilka tak reaguje jak na snížení prodejů, tak i na pokles tržních podílů na důležitých trzích. Navíc reaguje na stále silnější konkurenci amerických, japonských a korejských automobilek, které často vyrábí své vozy v zemích s levnou pracovní silou a když se k tomu připočte silné euro, vzniká zde pro čistě evropskou automobilku potenciální problém, který je dobré řešit hned v zárodku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků