PSA Peugeot Citroën byla zařazena do burzovního indexu FTSE4Good

Společnost PSA PEUGEOT CITROËN byla právě zařazena do indexu FTSE4Good skupiny FTSE (společnost vlastněná Financial Times a Londýnskou burzou cenných papírů), mezinárodní agentury specializované na burzovní indexy. Skupina FTSE, jejíž kritéria pro životní prostředí a etiku indexu FTSE4Good jsou velmi přísná, potvrzuje že také společnost PSA Peugeot Citroën splňuje tato kritéria jak v oblasti sociální odpovědnosti tak i v oblasti životního prostředí.

FTSE zvláště ocenila nedávné úsilí společnosti PSA Peugeot Citroën v oblasti lidských práv, jež bylo stvrzeno podpisem světové dohody o sociální odpovědnosti a zavedení plánu prioritních akcí, které povedou dodavetele na cestě za odpovědností za životní prostředí a odpovědností v sociální oblasti.

PSA PEUGEOT CITROEN uplatňuje aktivní politiku v oblasti trvalého rozvoje. Tato dlouhodobá politika stojí na třech základních principech, které jsou aplikovány ve všech zemích, kde je naše společnost přítomna : neustálé uplatňování užitečných technologických inovací, které jsou široce využitelné a přinášejí pragmatické odpovědi na otázky řešení skleníkového efektu a silniční bezpečnosti ; ekonomická, sociální odpovědnost a odpovědnost za životní prostředí a v neposlední řadě udržování korektních vzhathů s partnery založených na etických hodnotách.

Hodnota akcií společnosti Peugeot SA, už zařazené do indexu ASPI posiluje také svou přítomnost mezi indexy z oblasti sociálně odpovědných investic. Jejich vstup do indexu FTSE4Good nabyl účinnosti po uzavření burzovních trhů v pátek 17.března 2006.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků