PSA Peugeot Citroën byla zařazena do burzovního indexu FTSE4Good

Společnost PSA PEUGEOT CITROËN byla právě zařazena do indexu FTSE4Good skupiny FTSE (společnost vlastněná Financial Times a Londýnskou burzou cenných papírů), mezinárodní agentury specializované na burzovní indexy. Skupina FTSE, jejíž kritéria pro životní prostředí a etiku indexu FTSE4Good jsou velmi přísná, potvrzuje že také společnost PSA Peugeot Citroën splňuje tato kritéria jak v oblasti sociální odpovědnosti tak i v oblasti životního prostředí.

FTSE zvláště ocenila nedávné úsilí společnosti PSA Peugeot Citroën v oblasti lidských práv, jež bylo stvrzeno podpisem světové dohody o sociální odpovědnosti a zavedení plánu prioritních akcí, které povedou dodavetele na cestě za odpovědností za životní prostředí a odpovědností v sociální oblasti.

PSA PEUGEOT CITROEN uplatňuje aktivní politiku v oblasti trvalého rozvoje. Tato dlouhodobá politika stojí na třech základních principech, které jsou aplikovány ve všech zemích, kde je naše společnost přítomna : neustálé uplatňování užitečných technologických inovací, které jsou široce využitelné a přinášejí pragmatické odpovědi na otázky řešení skleníkového efektu a silniční bezpečnosti ; ekonomická, sociální odpovědnost a odpovědnost za životní prostředí a v neposlední řadě udržování korektních vzhathů s partnery založených na etických hodnotách.

Hodnota akcií společnosti Peugeot SA, už zařazené do indexu ASPI posiluje také svou přítomnost mezi indexy z oblasti sociálně odpovědných investic. Jejich vstup do indexu FTSE4Good nabyl účinnosti po uzavření burzovních trhů v pátek 17.března 2006.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků