PSA Peugeot Citroën byla zařazena do burzovního indexu FTSE4Good

Společnost PSA PEUGEOT CITROËN byla právě zařazena do indexu FTSE4Good skupiny FTSE (společnost vlastněná Financial Times a Londýnskou burzou cenných papírů), mezinárodní agentury specializované na burzovní indexy. Skupina FTSE, jejíž kritéria pro životní prostředí a etiku indexu FTSE4Good jsou velmi přísná, potvrzuje že také společnost PSA Peugeot Citroën splňuje tato kritéria jak v oblasti sociální odpovědnosti tak i v oblasti životního prostředí.

FTSE zvláště ocenila nedávné úsilí společnosti PSA Peugeot Citroën v oblasti lidských práv, jež bylo stvrzeno podpisem světové dohody o sociální odpovědnosti a zavedení plánu prioritních akcí, které povedou dodavetele na cestě za odpovědností za životní prostředí a odpovědností v sociální oblasti.

PSA PEUGEOT CITROEN uplatňuje aktivní politiku v oblasti trvalého rozvoje. Tato dlouhodobá politika stojí na třech základních principech, které jsou aplikovány ve všech zemích, kde je naše společnost přítomna : neustálé uplatňování užitečných technologických inovací, které jsou široce využitelné a přinášejí pragmatické odpovědi na otázky řešení skleníkového efektu a silniční bezpečnosti ; ekonomická, sociální odpovědnost a odpovědnost za životní prostředí a v neposlední řadě udržování korektních vzhathů s partnery založených na etických hodnotách.

Hodnota akcií společnosti Peugeot SA, už zařazené do indexu ASPI posiluje také svou přítomnost mezi indexy z oblasti sociálně odpovědných investic. Jejich vstup do indexu FTSE4Good nabyl účinnosti po uzavření burzovních trhů v pátek 17.března 2006.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků