PSA Peugeot Citroën byla zařazena do burzovního indexu FTSE4Good

Společnost PSA PEUGEOT CITROËN byla právě zařazena do indexu FTSE4Good skupiny FTSE (společnost vlastněná Financial Times a Londýnskou burzou cenných papírů), mezinárodní agentury specializované na burzovní indexy. Skupina FTSE, jejíž kritéria pro životní prostředí a etiku indexu FTSE4Good jsou velmi přísná, potvrzuje že také společnost PSA Peugeot Citroën splňuje tato kritéria jak v oblasti sociální odpovědnosti tak i v oblasti životního prostředí.

FTSE zvláště ocenila nedávné úsilí společnosti PSA Peugeot Citroën v oblasti lidských práv, jež bylo stvrzeno podpisem světové dohody o sociální odpovědnosti a zavedení plánu prioritních akcí, které povedou dodavetele na cestě za odpovědností za životní prostředí a odpovědností v sociální oblasti.

PSA PEUGEOT CITROEN uplatňuje aktivní politiku v oblasti trvalého rozvoje. Tato dlouhodobá politika stojí na třech základních principech, které jsou aplikovány ve všech zemích, kde je naše společnost přítomna : neustálé uplatňování užitečných technologických inovací, které jsou široce využitelné a přinášejí pragmatické odpovědi na otázky řešení skleníkového efektu a silniční bezpečnosti ; ekonomická, sociální odpovědnost a odpovědnost za životní prostředí a v neposlední řadě udržování korektních vzhathů s partnery založených na etických hodnotách.

Hodnota akcií společnosti Peugeot SA, už zařazené do indexu ASPI posiluje také svou přítomnost mezi indexy z oblasti sociálně odpovědných investic. Jejich vstup do indexu FTSE4Good nabyl účinnosti po uzavření burzovních trhů v pátek 17.března 2006.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků