PSA má v Paříži luxusní sídlo pro zákazníky

Až přijedete do Paříže a půjdete se projít po Avenue de la Grande-Armée, nezapomeňte navštívit novou vstupní halu sídla společnosti Automobiles Peugeot a PSA Peugeot Citroën. Slouží zároveň i jako špičkový vzorový autosalon. Budova, kterou navrhli architekti Louis, Luc a Thierry Sainsaulieuové, byla vystavěna v 70. letech a představuje jeden ze skvostů francouzského modernismu. Její estetické a technické řešení je nadčasové a sídlo společnosti Peugeot je řazeno mezi nejzdařilejší realizace své doby.

Obnova 110 metrů dlouhé stavby využila netradiční formu a záměrně odhalila betonové nosné části budovy. Zároveň byla celá fasáda prosvětlena čelními průhledy. Nová vstupní hala svým uspořádáním připomíná exkluzivní hotel. Výrazné zastoupení masivního dřeva a chromu odkazuje nejen na interiér automobilů, ale také na začátky firmy, kdy se zabývala zpracováním oceli. Příchozí návštěvník je okamžitě vtažen do historie značky. Exkurze začíná přehlídkou současných modelů a končí veteránem.

Mezníky automobilového dobrodružství Peugeotu vyjadřují značky s nejvýznamnějšími daty jeho historie a ve vlněných kobercích recepce jsou vetkána trojmístná čísla legendárních modelů. Kovové stély ukazují, jak se vyvíjel lvíček v emblému, zatímco obchodní část nabízí řadu výrobků s logem automobilky. Poradenská část s okrouhlým půdorysem vychází z filosofie Blue Box (autosalony Peugeot jednotné podoby). Lounge-bar na konci vstupní haly je centrem futuristického stylu s fotografiemi výrobních závodů a maketami prototypů.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků