PSA má v Paříži luxusní sídlo pro zákazníky

Až přijedete do Paříže a půjdete se projít po Avenue de la Grande-Armée, nezapomeňte navštívit novou vstupní halu sídla společnosti Automobiles Peugeot a PSA Peugeot Citroën. Slouží zároveň i jako špičkový vzorový autosalon. Budova, kterou navrhli architekti Louis, Luc a Thierry Sainsaulieuové, byla vystavěna v 70. letech a představuje jeden ze skvostů francouzského modernismu. Její estetické a technické řešení je nadčasové a sídlo společnosti Peugeot je řazeno mezi nejzdařilejší realizace své doby.

Obnova 110 metrů dlouhé stavby využila netradiční formu a záměrně odhalila betonové nosné části budovy. Zároveň byla celá fasáda prosvětlena čelními průhledy. Nová vstupní hala svým uspořádáním připomíná exkluzivní hotel. Výrazné zastoupení masivního dřeva a chromu odkazuje nejen na interiér automobilů, ale také na začátky firmy, kdy se zabývala zpracováním oceli. Příchozí návštěvník je okamžitě vtažen do historie značky. Exkurze začíná přehlídkou současných modelů a končí veteránem.

Mezníky automobilového dobrodružství Peugeotu vyjadřují značky s nejvýznamnějšími daty jeho historie a ve vlněných kobercích recepce jsou vetkána trojmístná čísla legendárních modelů. Kovové stély ukazují, jak se vyvíjel lvíček v emblému, zatímco obchodní část nabízí řadu výrobků s logem automobilky. Poradenská část s okrouhlým půdorysem vychází z filosofie Blue Box (autosalony Peugeot jednotné podoby). Lounge-bar na konci vstupní haly je centrem futuristického stylu s fotografiemi výrobních závodů a maketami prototypů.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků