PSA má v Paříži luxusní sídlo pro zákazníky

Až přijedete do Paříže a půjdete se projít po Avenue de la Grande-Armée, nezapomeňte navštívit novou vstupní halu sídla společnosti Automobiles Peugeot a PSA Peugeot Citroën. Slouží zároveň i jako špičkový vzorový autosalon. Budova, kterou navrhli architekti Louis, Luc a Thierry Sainsaulieuové, byla vystavěna v 70. letech a představuje jeden ze skvostů francouzského modernismu. Její estetické a technické řešení je nadčasové a sídlo společnosti Peugeot je řazeno mezi nejzdařilejší realizace své doby.

Obnova 110 metrů dlouhé stavby využila netradiční formu a záměrně odhalila betonové nosné části budovy. Zároveň byla celá fasáda prosvětlena čelními průhledy. Nová vstupní hala svým uspořádáním připomíná exkluzivní hotel. Výrazné zastoupení masivního dřeva a chromu odkazuje nejen na interiér automobilů, ale také na začátky firmy, kdy se zabývala zpracováním oceli. Příchozí návštěvník je okamžitě vtažen do historie značky. Exkurze začíná přehlídkou současných modelů a končí veteránem.

Mezníky automobilového dobrodružství Peugeotu vyjadřují značky s nejvýznamnějšími daty jeho historie a ve vlněných kobercích recepce jsou vetkána trojmístná čísla legendárních modelů. Kovové stély ukazují, jak se vyvíjel lvíček v emblému, zatímco obchodní část nabízí řadu výrobků s logem automobilky. Poradenská část s okrouhlým půdorysem vychází z filosofie Blue Box (autosalony Peugeot jednotné podoby). Lounge-bar na konci vstupní haly je centrem futuristického stylu s fotografiemi výrobních závodů a maketami prototypů.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků