PSA investuje na Slovensku, opäť v Trnave

Koncern PSA Peugeot Citroën sa rozhodol znovu zainvestovať na Slovensku. Pôvodne automobilka zvažovala vo svojom výbere aj Rusko, no rozhodnutie padlo vo štvrtok 8. decembra, kedy oficiálne potvrdila, že investícia vo výške 357 miliónov EUR (približne 14 mld. Sk) poputuje do rozšírenia práve dokončovaného závodu v Trnave. V pláne je výroba úplne nového typu automobilu, ten však bude používať rovnakú platformu ako ostatné modely (Citroëny C2 a C3, Peugeot 206 či rovnou nový Peugeot 207) vyrábané v trnavskom závode - tým je jasné, že pôjde opäť o malý automobil. Nový model sa objaví v ponuke PSA Peugeot Citroën v roku 2010 a ročne sa ho plánuje vyrobiť v tomto závode 150 tisíc kusov. Touto investíciu vznikne taktiež 1800 nových pracovných miest.

Celková ročná produkcia trnavského závodu tak od roku 2010 bude až 450 tisíc automobilov ročne a bude sa nej podieľať spolu 5300 pracovníkov.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků