PSA investuje na Slovensku, opäť v Trnave

Koncern PSA Peugeot Citroën sa rozhodol znovu zainvestovať na Slovensku. Pôvodne automobilka zvažovala vo svojom výbere aj Rusko, no rozhodnutie padlo vo štvrtok 8. decembra, kedy oficiálne potvrdila, že investícia vo výške 357 miliónov EUR (približne 14 mld. Sk) poputuje do rozšírenia práve dokončovaného závodu v Trnave. V pláne je výroba úplne nového typu automobilu, ten však bude používať rovnakú platformu ako ostatné modely (Citroëny C2 a C3, Peugeot 206 či rovnou nový Peugeot 207) vyrábané v trnavskom závode - tým je jasné, že pôjde opäť o malý automobil. Nový model sa objaví v ponuke PSA Peugeot Citroën v roku 2010 a ročne sa ho plánuje vyrobiť v tomto závode 150 tisíc kusov. Touto investíciu vznikne taktiež 1800 nových pracovných miest.

Celková ročná produkcia trnavského závodu tak od roku 2010 bude až 450 tisíc automobilov ročne a bude sa nej podieľať spolu 5300 pracovníkov.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 51 příspěvků