PSA expanduje do Ruska

Až 300 000 vozů značek Peugeot a Citroën by mělo ročně vznikat v ruském městě Kaluga 180 kilometrů jihozápadně od Moskvy.
PSA expanduje do Ruska

Zástupci koncernu PSA před několika dny podepsali dohodu se zástupci regionální samosprávy a ruským federálním ministrem pro ekonomický rozvoj a obchod. Nová továrna vyroste investicí 300 milionů Eur na ploše 200 hektarů, dalších 50 hektarů bude určeno pro dodavatele. Manažeři PSA chtějí se stavbou začít okamžitě, základní kámen zde položí už v červnu. Roční produkce by měla v první fázi dosáhnout 150 000 jednotek s výhledem na zdvojnásobení. Výroba bude spuštěna v roce 2010 a z výrobních pásů začnou sjíždět „vozy střední velikosti, jež zareagují na velký nárůst poptávky po těchto autech, které nyní dosahují téměř 60% tržního podílu v Rusku“.

V Kaluze se začnou vyrábět vozy, jež budou pravděpodobně vypadat podobně jako současná auta Peugeot 307 anebo Citroën C4. Nepůjde však o hatchbacky, které jsou oblíbené v Evropě, ale o čtyřdvéřové sedany se stupňovitou zádí, jež se již nyní vyrábějí v Číně a Argentině. V rozvojových zemích totiž sedany nižší střední třídy plní často roli rodinných či reprezentačních vozů. Jedná se přitom většinou o deriváty, jež západnímu vnímání estetiky příliš nelahodí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Francouzské automobilky byly mezi prvními, které tento perspektivní trend zachytily. Třeba Citroën produkoval pro východní trhy sedan odvozený z typu ZX, Renault v Turecku již delší dobu vyrábí čistě účelnou Thalii a Fiat přišel se zajímavou Lineou, jejíž test si na AutoRevue.cz můžete právě přečíst.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků