PSA expanduje do Ruska

Až 300 000 vozů značek Peugeot a Citroën by mělo ročně vznikat v ruském městě Kaluga 180 kilometrů jihozápadně od Moskvy.
PSA expanduje do Ruska

Zástupci koncernu PSA před několika dny podepsali dohodu se zástupci regionální samosprávy a ruským federálním ministrem pro ekonomický rozvoj a obchod. Nová továrna vyroste investicí 300 milionů Eur na ploše 200 hektarů, dalších 50 hektarů bude určeno pro dodavatele. Manažeři PSA chtějí se stavbou začít okamžitě, základní kámen zde položí už v červnu. Roční produkce by měla v první fázi dosáhnout 150 000 jednotek s výhledem na zdvojnásobení. Výroba bude spuštěna v roce 2010 a z výrobních pásů začnou sjíždět „vozy střední velikosti, jež zareagují na velký nárůst poptávky po těchto autech, které nyní dosahují téměř 60% tržního podílu v Rusku“.

V Kaluze se začnou vyrábět vozy, jež budou pravděpodobně vypadat podobně jako současná auta Peugeot 307 anebo Citroën C4. Nepůjde však o hatchbacky, které jsou oblíbené v Evropě, ale o čtyřdvéřové sedany se stupňovitou zádí, jež se již nyní vyrábějí v Číně a Argentině. V rozvojových zemích totiž sedany nižší střední třídy plní často roli rodinných či reprezentačních vozů. Jedná se přitom většinou o deriváty, jež západnímu vnímání estetiky příliš nelahodí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Francouzské automobilky byly mezi prvními, které tento perspektivní trend zachytily. Třeba Citroën produkoval pro východní trhy sedan odvozený z typu ZX, Renault v Turecku již delší dobu vyrábí čistě účelnou Thalii a Fiat přišel se zajímavou Lineou, jejíž test si na AutoRevue.cz můžete právě přečíst.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků