PSA bude v Trnavě vyrábět Citroen C3 a Peugeot 207

Koncern PSA, který sdružuje francouzské automobilky Peugeot a Citroen, bude ve své nové továrně ve slovenské Trnavě vyrábět vozy na platformě A. Tu v současné době využívají modely Peugeot 206 a Citroen C3. V době náběhu výroby (2006) už bude 206 nahrazena novou generací 207, lze proto předpokládat, že trnavská továrna zahájí svou výrobu právě ku příležitosti premiéry Peugeotu 207 na trhu. Roční kapacita se předběžně odhaduje na 300 000 nových vozů, tedy tolik, kolik bude ročně vyrábět kolínská továrna konsorcia TPCA. Nový závod si vyžádá celkovou investici cca 700 milionů eur a práci v něm nalezne kolem 3500 lidí.

Slovensko si loni vybrala pro svou továrnu také korejská automobilka Kia, která patří pod dalšího korejce, Hyundai. Kia bude vyrábět cca 200 tisíc vozů ročně. Dále se začne stavět továrna společností Ford a Getrag, která se bude specializovat na převodovky do automobiků. Výroba by měla začít v roce 2007 a stavba továrny, která začne na jaře tohoto roku, si vyžádá investici okolo 300 milionů eur. Už delší dobu pak v Bratislavě působí Volkswagen, který vyrábí nejen vlastní vozy, ale i další vozy koncernu (např. Seat Ibiza, připravuje se výroba Audi Q7).

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků