PSA bude v Trnavě vyrábět Citroen C3 a Peugeot 207

Koncern PSA, který sdružuje francouzské automobilky Peugeot a Citroen, bude ve své nové továrně ve slovenské Trnavě vyrábět vozy na platformě A. Tu v současné době využívají modely Peugeot 206 a Citroen C3. V době náběhu výroby (2006) už bude 206 nahrazena novou generací 207, lze proto předpokládat, že trnavská továrna zahájí svou výrobu právě ku příležitosti premiéry Peugeotu 207 na trhu. Roční kapacita se předběžně odhaduje na 300 000 nových vozů, tedy tolik, kolik bude ročně vyrábět kolínská továrna konsorcia TPCA. Nový závod si vyžádá celkovou investici cca 700 milionů eur a práci v něm nalezne kolem 3500 lidí.

Slovensko si loni vybrala pro svou továrnu také korejská automobilka Kia, která patří pod dalšího korejce, Hyundai. Kia bude vyrábět cca 200 tisíc vozů ročně. Dále se začne stavět továrna společností Ford a Getrag, která se bude specializovat na převodovky do automobiků. Výroba by měla začít v roce 2007 a stavba továrny, která začne na jaře tohoto roku, si vyžádá investici okolo 300 milionů eur. Už delší dobu pak v Bratislavě působí Volkswagen, který vyrábí nejen vlastní vozy, ale i další vozy koncernu (např. Seat Ibiza, připravuje se výroba Audi Q7).

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků