PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Společnosti PSA PEUGEOT CITROËN a TOYOTA MOTOR CORPORATION oznámily, že v současné době probíhající jednání by měla dne 12. července vyústit k podepsání smlouvy o smlouvě budoucí o společném vývoji podvozkové platformy nového vozidla.
PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Nová platforma bude používána v Evropě ke společné výrobě nových typů malého osobního auta pro začínající řidiče.

Vedle hlavního zaměření na evropský trh, byla koncepce tohoto nového vozidla formulována tak, aby splňovala lokálně se měnící požadavky uživatelů. Automobily vyráběné na společné platformě budou mít trojí výhodu: budou pod cenovou hladinou současného tržního segmentu malých osobních aut, budou vynikat vysokou úrovní bezpečnostních parametrů a budou nabízet mimořádně šetrný vztah k životnímu prostředí.

PSA PEUGEOT CITROËN vidí tuto novou spolupráci mezi dvěma nezávislými výrobci jako další krok v realizaci strategie celé skupiny, zaměřené na dosažení dohod o společném vývoji a výrobě mechanických dílů a elementů podvozkové platformy s cílem dosahovat úspor nákladů plynoucích z jejich velkých výrobních objemů.

TOYOTA MOTOR CORPORATION považuje tuto spolupráci za výraz své snahy plnit nároky zákazníka na levné vozidlo, šetrné k životnímu prostředí a s nízkou spotřebou paliva. Společnost věří, že tato spolupráce bude představovat odpovídající odezvu na expandující trh malých automobilů.

Prezident společnosti TMC, pan Fujio Cho a generální ředitel PSA, p. Jean-Martin Folz, zamýšlí podepsat dohodu o budoucí dohodě v Bruselu, dne 12. července 2001.


Klepněte pro větší obrázek

 

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků