PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Společnosti PSA PEUGEOT CITROËN a TOYOTA MOTOR CORPORATION oznámily, že v současné době probíhající jednání by měla dne 12. července vyústit k podepsání smlouvy o smlouvě budoucí o společném vývoji podvozkové platformy nového vozidla.
PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Nová platforma bude používána v Evropě ke společné výrobě nových typů malého osobního auta pro začínající řidiče.

Vedle hlavního zaměření na evropský trh, byla koncepce tohoto nového vozidla formulována tak, aby splňovala lokálně se měnící požadavky uživatelů. Automobily vyráběné na společné platformě budou mít trojí výhodu: budou pod cenovou hladinou současného tržního segmentu malých osobních aut, budou vynikat vysokou úrovní bezpečnostních parametrů a budou nabízet mimořádně šetrný vztah k životnímu prostředí.

PSA PEUGEOT CITROËN vidí tuto novou spolupráci mezi dvěma nezávislými výrobci jako další krok v realizaci strategie celé skupiny, zaměřené na dosažení dohod o společném vývoji a výrobě mechanických dílů a elementů podvozkové platformy s cílem dosahovat úspor nákladů plynoucích z jejich velkých výrobních objemů.

TOYOTA MOTOR CORPORATION považuje tuto spolupráci za výraz své snahy plnit nároky zákazníka na levné vozidlo, šetrné k životnímu prostředí a s nízkou spotřebou paliva. Společnost věří, že tato spolupráce bude představovat odpovídající odezvu na expandující trh malých automobilů.

Prezident společnosti TMC, pan Fujio Cho a generální ředitel PSA, p. Jean-Martin Folz, zamýšlí podepsat dohodu o budoucí dohodě v Bruselu, dne 12. července 2001.


Klepněte pro větší obrázek

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků