PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Společnosti PSA PEUGEOT CITROËN a TOYOTA MOTOR CORPORATION oznámily, že v současné době probíhající jednání by měla dne 12. července vyústit k podepsání smlouvy o smlouvě budoucí o společném vývoji podvozkové platformy nového vozidla.
PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Nová platforma bude používána v Evropě ke společné výrobě nových typů malého osobního auta pro začínající řidiče.

Vedle hlavního zaměření na evropský trh, byla koncepce tohoto nového vozidla formulována tak, aby splňovala lokálně se měnící požadavky uživatelů. Automobily vyráběné na společné platformě budou mít trojí výhodu: budou pod cenovou hladinou současného tržního segmentu malých osobních aut, budou vynikat vysokou úrovní bezpečnostních parametrů a budou nabízet mimořádně šetrný vztah k životnímu prostředí.

PSA PEUGEOT CITROËN vidí tuto novou spolupráci mezi dvěma nezávislými výrobci jako další krok v realizaci strategie celé skupiny, zaměřené na dosažení dohod o společném vývoji a výrobě mechanických dílů a elementů podvozkové platformy s cílem dosahovat úspor nákladů plynoucích z jejich velkých výrobních objemů.

TOYOTA MOTOR CORPORATION považuje tuto spolupráci za výraz své snahy plnit nároky zákazníka na levné vozidlo, šetrné k životnímu prostředí a s nízkou spotřebou paliva. Společnost věří, že tato spolupráce bude představovat odpovídající odezvu na expandující trh malých automobilů.

Prezident společnosti TMC, pan Fujio Cho a generální ředitel PSA, p. Jean-Martin Folz, zamýšlí podepsat dohodu o budoucí dohodě v Bruselu, dne 12. července 2001.


Klepněte pro větší obrázek

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků