PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Společnosti PSA PEUGEOT CITROËN a TOYOTA MOTOR CORPORATION oznámily, že v současné době probíhající jednání by měla dne 12. července vyústit k podepsání smlouvy o smlouvě budoucí o společném vývoji podvozkové platformy nového vozidla.
PSA a Toyota společný vývoj a výroba

Nová platforma bude používána v Evropě ke společné výrobě nových typů malého osobního auta pro začínající řidiče.

Vedle hlavního zaměření na evropský trh, byla koncepce tohoto nového vozidla formulována tak, aby splňovala lokálně se měnící požadavky uživatelů. Automobily vyráběné na společné platformě budou mít trojí výhodu: budou pod cenovou hladinou současného tržního segmentu malých osobních aut, budou vynikat vysokou úrovní bezpečnostních parametrů a budou nabízet mimořádně šetrný vztah k životnímu prostředí.

PSA PEUGEOT CITROËN vidí tuto novou spolupráci mezi dvěma nezávislými výrobci jako další krok v realizaci strategie celé skupiny, zaměřené na dosažení dohod o společném vývoji a výrobě mechanických dílů a elementů podvozkové platformy s cílem dosahovat úspor nákladů plynoucích z jejich velkých výrobních objemů.

TOYOTA MOTOR CORPORATION považuje tuto spolupráci za výraz své snahy plnit nároky zákazníka na levné vozidlo, šetrné k životnímu prostředí a s nízkou spotřebou paliva. Společnost věří, že tato spolupráce bude představovat odpovídající odezvu na expandující trh malých automobilů.

Prezident společnosti TMC, pan Fujio Cho a generální ředitel PSA, p. Jean-Martin Folz, zamýšlí podepsat dohodu o budoucí dohodě v Bruselu, dne 12. července 2001.


Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků