Prvý Can-Am Spyder je na světě

Z Quebecké výrobní haly společnosti BRP (Bombardier Recreational Products) vzešla první tříkolka s názvem Can-Am Spyder. Že vám tenhle název nic neříká? Jedná se o velmi zajímavý projekt nového druhu třístopového vozidla s dvěma nápravami vepředu a jedním kolem vzadu. Zezadu se tak vůz jeví jako motorka a zepředu jako velmi ochuzený roadster.

Dá se říct, že Spyder je vhodný do města i na delší cesty. Díky motoru Rotax V-Twin o kubatuře 990ccm vám tohoto míšence „potáhne“ 106 koní. Zákazník bude mít na výběr mezi manuální pětistupňovou a sekvenční převodovkou se stejným počtem stupňů. 

Can-Am by se měl začat prodávat v 15 krajinách a dostupný by měl být jak v Severní tak i Jižní Americe, Evropě, Asii a na blízkém východu, přičemž v příštím roce se jeho prodej rozšíří do dalších 25 států. První vyrobený kousek směroval do garáže známého sběratele aut a motorek, Joea Lenoa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Can-Am Spyder

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků