Prvý Can-Am Spyder je na světě

Z Quebecké výrobní haly společnosti BRP (Bombardier Recreational Products) vzešla první tříkolka s názvem Can-Am Spyder. Že vám tenhle název nic neříká? Jedná se o velmi zajímavý projekt nového druhu třístopového vozidla s dvěma nápravami vepředu a jedním kolem vzadu. Zezadu se tak vůz jeví jako motorka a zepředu jako velmi ochuzený roadster.

Dá se říct, že Spyder je vhodný do města i na delší cesty. Díky motoru Rotax V-Twin o kubatuře 990ccm vám tohoto míšence „potáhne“ 106 koní. Zákazník bude mít na výběr mezi manuální pětistupňovou a sekvenční převodovkou se stejným počtem stupňů. 

Can-Am by se měl začat prodávat v 15 krajinách a dostupný by měl být jak v Severní tak i Jižní Americe, Evropě, Asii a na blízkém východu, přičemž v příštím roce se jeho prodej rozšíří do dalších 25 států. První vyrobený kousek směroval do garáže známého sběratele aut a motorek, Joea Lenoa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Can-Am Spyder

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků