Prvý Can-Am Spyder je na světě

Z Quebecké výrobní haly společnosti BRP (Bombardier Recreational Products) vzešla první tříkolka s názvem Can-Am Spyder. Že vám tenhle název nic neříká? Jedná se o velmi zajímavý projekt nového druhu třístopového vozidla s dvěma nápravami vepředu a jedním kolem vzadu. Zezadu se tak vůz jeví jako motorka a zepředu jako velmi ochuzený roadster.

Dá se říct, že Spyder je vhodný do města i na delší cesty. Díky motoru Rotax V-Twin o kubatuře 990ccm vám tohoto míšence „potáhne“ 106 koní. Zákazník bude mít na výběr mezi manuální pětistupňovou a sekvenční převodovkou se stejným počtem stupňů. 

Can-Am by se měl začat prodávat v 15 krajinách a dostupný by měl být jak v Severní tak i Jižní Americe, Evropě, Asii a na blízkém východu, přičemž v příštím roce se jeho prodej rozšíří do dalších 25 států. První vyrobený kousek směroval do garáže známého sběratele aut a motorek, Joea Lenoa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Can-Am Spyder

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků