Prvním hybridem Maserati bude nové Ghibli. Zájem však padá hlavně na nový sporťák

Plány elektrifikace modelové nabídky Maserati už nejsou tajemstvím. Italská značka tak nyní zveřejňuje podrobnosti o této nové kapitole automobilky.

Všechny nové modely Maserati budou kompletně vyvíjeny a produkovány doma v Itálii a spolehnou se na hybridní či plně elektrická pohonná ústrojí. Touto zprávou italská značka vstupuje do nové éry elektrifikace, která by se však měla stále držet zavedeného DNA značky. Jen ty libozvučné motory nejspíš začněte vyškrtávat z rovnice…

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

O prvních čistě elektrických modelech, nové generaci GranTurismo a GranCabrio v roce 2021, se Maserati zmínilo už dříve společně s upoutávkou na zvuk jejich elektrických ústrojí. Teď značka dodává, že prvním hybridem v portfoliu značku bude nové Ghibli, respektive jeho modernizace, která má přijet ještě letos.

Dále Maserati potvrzuje práce na novém sportovním modelu, který už je vyvíjen a testován ve vedení značky v Modeně. Maskovaný prototyp zatím označený MMXX (v římských číslicích 2020) už značka světu ukázala. V jeho případě pak mluví o nabídce i čistě elektrické verze, tudíž alespoň hybridu bychom se měli v prodeji dočkat také.

Koncern FCA představuje nový infotainment. Řada konkurentů teď může závidět

Koncern FCA představuje nový infotainment. Řada konkurentů teď může závidět

Těžko říct, zda tímto Maserati naznačuje dříve potvrzenou produkci kupé/GT Alfieri, která má započít rovněž ještě letos a také přinést na výběr jak hybridní, tak čistě elektrické ústrojí. Nebo pro letošek chystá i opravdový „super sports car“ s uprostřed uloženým motorem, jak nasvědčoval maskovaný prototyp.

Dle dřívějších plánů automobilky je opět potvrzen i příchod dalšího SUV, velikostně nejspíš zasazeného pod Levante (jehož čeká nová generace v roce 2023). Menší SUV Maserati má přijet už příští rok a rovněž v jeho spojitosti jsou zmiňovány „inovativní technologie“. I zde tak čekejte hybridní ústrojí, později možná i plně elektrické.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patří do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 40 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 80 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků