Prvním hybridem Maserati bude nové Ghibli. Zájem však padá hlavně na nový sporťák

Plány elektrifikace modelové nabídky Maserati už nejsou tajemstvím. Italská značka tak nyní zveřejňuje podrobnosti o této nové kapitole automobilky.

Všechny nové modely Maserati budou kompletně vyvíjeny a produkovány doma v Itálii a spolehnou se na hybridní či plně elektrická pohonná ústrojí. Touto zprávou italská značka vstupuje do nové éry elektrifikace, která by se však měla stále držet zavedeného DNA značky. Jen ty libozvučné motory nejspíš začněte vyškrtávat z rovnice…

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

Maserati uvádí nostalgickou sérii Royale. Luxusní retro se týká hned třech modelů

O prvních čistě elektrických modelech, nové generaci GranTurismo a GranCabrio v roce 2021, se Maserati zmínilo už dříve společně s upoutávkou na zvuk jejich elektrických ústrojí. Teď značka dodává, že prvním hybridem v portfoliu značku bude nové Ghibli, respektive jeho modernizace, která má přijet ještě letos.

Dále Maserati potvrzuje práce na novém sportovním modelu, který už je vyvíjen a testován ve vedení značky v Modeně. Maskovaný prototyp zatím označený MMXX (v římských číslicích 2020) už značka světu ukázala. V jeho případě pak mluví o nabídce i čistě elektrické verze, tudíž alespoň hybridu bychom se měli v prodeji dočkat také.

Koncern FCA představuje nový infotainment. Řada konkurentů teď může závidět

Koncern FCA představuje nový infotainment. Řada konkurentů teď může závidět

Těžko říct, zda tímto Maserati naznačuje dříve potvrzenou produkci kupé/GT Alfieri, která má započít rovněž ještě letos a také přinést na výběr jak hybridní, tak čistě elektrické ústrojí. Nebo pro letošek chystá i opravdový „super sports car“ s uprostřed uloženým motorem, jak nasvědčoval maskovaný prototyp.

Dle dřívějších plánů automobilky je opět potvrzen i příchod dalšího SUV, velikostně nejspíš zasazeného pod Levante (jehož čeká nová generace v roce 2023). Menší SUV Maserati má přijet už příští rok a rovněž v jeho spojitosti jsou zmiňovány „inovativní technologie“. I zde tak čekejte hybridní ústrojí, později možná i plně elektrické.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 111 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků